Polskie Radio
Section05
Adam Strug

„Cztery strony Rawy”

Rawskie to centralny region położony blisko Warszawy, do niedawna uznawany za zagłębie muzykanckie. Tu spotykały się i mieszały ważne i odrębne regiony muzyczne. Posłuchaliśmy utworów zawartych na płycie "Cztery strony Rawy": charakterystycznego, bardzo szybkiego oberka Stanisława Klejnasa, mazurka Kapeli Mariana Gieracha urodzonego w Lipiu w 1920 roku, Kapeli Żaczkiewicza i wielu innych twórców naszej tradycyjnej kultury ludowej.
Zobacz więcej na temat:  muzyka ludowa muzyka tradycyjna folk folklor Adam Strug

Ryszard Poznakowski i jego wspomnienia estradowych przebojów

Twórca wielu przebojów, kompozytor i członek legendarnych "Trubadurów" oraz "Czerwono-Czarnych". Na polskiej scenie muzycznej jest już od ponad 55 lat. Na kolejne 50 lat czeka z niecierpliwością. O najciekawszych momentach ze swojego zawodowego życia i planach muzycznych Ryszard Poznakowski opowiedział w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.
Zobacz więcej na temat:  Trubadurzy Ryszard Poznakowski Adam Strug Teresa Drozda Kazimierz Kowalski muzyka rozrywkowa kompozytor Zbigniew Krajewski MUZYKA

Pasyjny koncert Monodii Polskiej w Studiu W. Szpilmana

Na pasyjny koncert Monodii Polskiej złożyły się pieśni zebrane przez Adama Struga w wioskach drobnoszlacheckich i kurpiowskich w Łomżyńskiem. Zabrzmiał przede wszystkim śpiew a capella, a także z towarzyszeniem liry korbowej. Koncert odbył się 24 marca o godzinie 17.00 w Studiu im. Władysława Szpilmana. Koncert retransmitowany był w radiowej Jedynce w czwartek 29 marca po godz. 23.00.
Zobacz więcej na temat:  koncert Adam Strug Magdalena Tejchma