Polskie Radio
Section05
Agata Kornhauser-Duda

"Mam nadzieję, że poczujecie się jak u siebie w domu". Pierwsza dama odwiedziła uchodźców

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas odwiedzin w kolejnym prezydenckim ośrodku, w którym przebywają uchodźczynie z dziećmi, zapewniła o gotowości Polski do kontynuowania pomocy nie tylko Ukraińcom, którzy przybyli do naszego kraju, ale także tym, którzy zostali, by bronić wolności swojej ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Agata Kornhauser-Duda uchodźcy kancelaria prezydenta Ukraina pomoc bezpieczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

"Cały świat powinien poznać prawdę o tragedii". Pierwsza dama dołączyła do apelu Ołeny Zełeńskiej

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaapelowała o to, aby ludzie dobrej woli na całym świecie, w tym szczególnie kobiety, włączali się w pokojową walkę o prawdę dotyczącą Ukrainy. - Cały świat powinien poznać prawdę o tragedii, która się tam rozgrywa - powiedziała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo kancelaria prezydenta Agata Kornhauser-Duda Ukraina pomoc bezpieczeństwo wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022

Ukraińskie dzieci z oddziałów onkologicznych trafiły do Polski. Ołena Zełenska dziękuje parze prezydenckiej

Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy w mediach społecznościowych opublikowała post, w którym przekazała, że 73 dzieci, leczących się onkologicznie trafiło do Polski. We wpisie podziękowała również polskiej parze prezydenckiej oraz lekarzowi z Gdańska prof. Piotrowi Czaudernie za pomoc. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Andrzej Duda wojna na Ukrainie wojna 2022 prezydent Europa Agata Kornhauser-Duda

Mali onkologiczni pacjenci z Ukrainy przybyli do Polski. Ołena Zełenska dziękuje Agacie Kornhauser-Dudzie

Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska podziękowała polskiej Pierwszej Damie Agacie Kornhauser-Dudzie za zaangażowanie w pomoc ukraińskim dzieciom chorym na nowotwory. Tylko we wtorek do Polski z Ukrainy przyjechało 73 dzieci wymagających leczenia onkologicznego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa serwis wschodni POLSKA ŚWIAT Agata Kornhauser-Duda Andrzej Duda Ołena Zełenska

"Dzięki tym lekcjom staniecie się ekspertami". Pierwsza Dama wspiera GITD w drogowej edukacji dzieci

Podczas spotkania w siedzibie GITD z Pierwszą Damą oraz Głównym Inspektorem Transportu Drogowego rozmawiano o działaniach kontrolnych tej instytucji oraz przedsięwzięciach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Agata Kornhauser-Duda oraz Alvin Gajadhur uczestniczyli również w spotkaniu edukacyjnym z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Alvin Gajadhur Agata Kornhauser-Duda bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze dzieci

Prezydent spotkał się z szefem MEiN. Czarnek: chodzi o nauczanie naszych dzieci

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek po zakończonym spotkaniu w sprawie zmian w prawie oświatowym powiedział, że "spotkanie z parą prezydencką przebiegało w szczerej atmosferze i było bardzo merytoryczne". Dodał, że to prezydent będzie podejmował ostateczną decyzję i ma nadzieję, że udało mu się "wyjaśnić wszelkie wątpliwości". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Przemysław Czarnek Agata Kornhauser-Duda edukacja

"Pomagają w wychowywaniu kolejnych pokoleń". Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Babci i Dziadka

Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. "Babcie i dziadkowie, bogaci w życiową wiedzę i mądrość wspierają dzieci i pomagają w wychowywaniu kolejnych pokoleń Polaków; dziękujemy za to" - napisała para prezydencka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Dzień Babci Dzień Dziadka Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda społeczeństwo

"Zgromadzenie ludzi życzliwych i otwartych". Para prezydencka pozdrowiła uczestników Orszaków Trzech Króli

Para prezydencka w uroczystość Objawienia Pańskiego pozdrowiła osoby, które uczestniczyły w Orszakach Trzech Króli. - Cieszymy się, że znów współtworzą państwo to wyjątkowe wydarzenie - powiedział Andrzej Duda. Z kolei pierwsza dama podziękowała wszystkim m.in. za "uśmiech i zapał".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trzech Króli Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda społeczeństwo

Świąteczne życzenia od pary prezydenckiej. "Niech Boże Dziecię błogosławi naszą ojczyznę"

Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli wszystkim Polakom uroczyste bożonarodzeniowe życzenia. Para prezydencka zaapelowała w nich, abyśmy przy wigilijnym stole nie zapominali o żołnierzach, którzy pełnią służbę w tym świątecznym okresie oraz o najbiedniejszych i samotnych. - Niech Boże Dziecię błogosławi naszą ojczyznę, niech wspiera ją swą siłą - powiedział prezydent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Boże Narodzenie Andrzej Duda prezydent Agata Kornhauser-Duda

"Ludzie są wam wdzięczni za służbę". Para prezydencka podziękowała żołnierzom i SG

- Chcę złożyć na państwa ręce życzenia i wyrazy ogromnej wdzięczności za zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa; wasza służba jest w całej Polsce ogromnie doceniana - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania świątecznego z żołnierzami i funkcjonariuszami SG.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Agata Kornhauser-Duda wojsko straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Para prezydencka przyjęła trzecią dawkę szczepionki. "Warto, dla bezpieczeństwa własnego i innych"

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przyjęli trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 - poinformowała Kancelaria Prezydenta. - Widzimy, że osoby niezaszczepione ciężko przechodzą chorobę, a niekiedy prowadzi to do zgonu. Warto zaszczepić się dla bezpieczeństwa własnego i innych - powiedział prezydent po zaszczepieniu.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda prezydent szczepienia szczepionka COVID-19 społeczeństwo POLSKA

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Para prezydencka zachęca do włączenia się w akcję Caritasu

Para prezydencka zachęciła do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ramach organizowanej po raz 28. akcji Caritas Polska przygotowała około 2 milionów świec na wigilijne stoły. Zebrane podczas ich sprzedaży środki zostaną przekazane najuboższym rodzinom. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda Caritas prezydent społeczeństwo pomoc święta Boże Narodzenie