Polskie Radio
Section05
Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda: jesteśmy głęboko poruszeni napaścią na Ukrainę

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert charytatywny "Matki Matkom - Matki Polski dla Matek Ukrainy", który honorowym patronatem objęła pierwsza dama. Agata Kornhauser-Duda w liście do publiczności, wykonawców i organizatorów wydarzenia napisała, że jako Polacy jesteśmy poruszeni zbrodniczą napaścią Rosji na naszych sąsiadów z Ukrainy i solidarnie pomagamy, jak to tylko możliwe.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agata Kornhauser-Duda POLSKA koncert Ukraina Dzień Matki

Pomoc humanitarna, spotkania z uchodźcami. Nie ustaje zaangażowanie pierwszej damy w działania na rzecz Ukrainy

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda od początku wojny na Ukrainie aktywnie włącza się w pomoc dla mieszkańców tego kraju. Małżonka prezydenta prowadzi rozmowy na temat wsparcia dla Ukraińców, uczestniczy w organizowaniu pomocy humanitarnej, a także spotyka się z uchodźcami, którzy znaleźli się w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Agata Kornhauser-Duda wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni kancelaria prezydenta pomoc

"Ukraina nie zostanie sama". Pierwsza Dama odwiedziła uchodźców podczas wielkanocnego śniadania

- Najważniejsze, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama - podkreśliła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podczas świątecznego śniadania z ukraińskimi gośćmi w Warszawie. W czasie wielkanocnego śniadania Pierwsza Dama wyraziła również wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności wszystkim tym, którzy wykazali się tak wielkim sercem dla ukraińskich gości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wielkanoc wiara kościół prawosławny uchodźcy Agata Kornhauser-Duda polska pomoc społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Caritas Polska Caritas

"Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem". Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom świąteczne życzenia. - Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem - podkreślili życząc, by "w sercu każdego z nas zagościły pokój, nadzieja, jedność i braterstwo".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Wielkanoc Agata Kornhauser-Duda Triduum Paschalne wojna na Ukrainie wiara chrześcijaństwo

Szef MON: naszym zadaniem wspieranie tych, którzy walczą za wolny świat

Naszym zadaniem jest wspieranie tych, którzy walczą o wolność, walczą za swój kraj, ale także Polskę, Europę i cały wolny świat - podkreślił w Lublinie szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Wyraził nadzieję, że rosyjscy sprawcy zbrodni wojennych na Ukrainie zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lublin Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Agata Kornhauser-Duda Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo reżim Władimir Putin Aleksander Łukaszenka

Pomoc kobietom i dzieciom z Ukrainy. Pierwsze damy Polski i Niemiec spotkały się z uchodźcami

Małżonki prezydentów Polski i Niemiec, Agata Kornhauser-Duda i Elke Buedenbender, spotkały się w Warszawie z przedstawicielami dwóch organizacji charytatywnych - Caritas Polska i Renovabis. Rozmowa dotyczyła pomocy humanitarnej dla uchodźców - przekazała Kancelaria Prezydenta w komunikacie. Pierwsze damy odwiedziły także Ukrainki z dziećmi, będące pod opieką Sióstr Felicjanek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Agata Kornhauser-Duda uchodźcy Caritas

Chore onkologicznie dzieci z Ukrainy poleciały do Rzymu z parą prezydencką. Będą leczone w watykańskim szpitalu

Pięcioro małych pacjentów, którzy zostali ewakuowani z Ukrainy, poleciało na leczenie do rzymskiego Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus specjalnym samolotem wraz z parą prezydencką. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda udali się do Włoch, aby spotkać się z papieżem Franciszkiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kornhauser-Duda wojna 2022 uchodźcy Włochy

Para prezydencka z wizytą w Watykanie. Rozmowa z papieżem o sytuacji na Ukrainie

W czwartek po południu i piątek prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda będą przebywali z wizytą w Republice Włoskiej. Zaplanowana jest audiencja i rozmowa prezydenta z papieżem Franciszkiem, która będzie dotyczyła m.in. sytuacji związanej z konfliktem na Ukrainie - poinformowała szefowa KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych. Cykl odrębnych spotkań odbędzie pierwsza dama.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda Watykan wojna na Ukrainie wojna 2022

"Polscy strażacy stanęli na wysokości zadania". Pierwsza dama podziękowała za pomoc uchodźcom

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przesłała podziękowania i pozdrowienia dla strażaków, którzy angażują się w działania pomocowe, wykonują swoje zadania na granicach i w punktach recepcyjnych, a także zabezpieczają dworce oraz zapewniają uchodźcom transport kołowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kornhauser-Duda wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni straż pożarna strażak pomoc uchodźcy służby i bezpieczeństwo