Polskie Radio
Section05
atak

Agresja słowna i groźby przemocy seksualnej. Tak migranci atakują funkcjonariuszki SG [WIDEO]

Stanisław Żaryn (zastępca ministra koordynatora służb specjalnych) opublikował na Twitterze szokujące nagranie. Widać na nim, jak jeden z nielegalnych migrantów w wulgarnych słowach grozi polskiej funkcjonariuszce Straży Granicznej. "Przysięgam na Boga, gdybym cię dorwał..." - mówi.
Zobacz więcej na temat:  straż graniczna służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn imigranci w Europie migracja atak POLSKA

Rosja stosuje praktykę z czasów ZSRR. Żołnierze kłamią i koloryzują, by zawyżać bojowe straty Ukrainy

Rozpowszechniona w rosyjskiej armii praktyka przekazywania w raportach nieprawdziwych informacji i zawyżania w nich strat przeciwnika, to sposób postępowania znany jeszcze z czasów ZSRR; dowódcy, wychowani w duchu sowieckim, nie sprzeciwiają się takim metodom - zauważył w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT atak wojna na Ukrainie armia Wołodymyr Zełenski Rosja Europa wojna 2023 serwis wschodni

Ukraina kontynuuje kontrofensywę w rejonie Berdiańska i Melitopola. Odparto kilkadziesiąt szturmów

W ciągu minionej doby ukraińska armia kontynuowała ofensywę w rejonach Berdiańska i Melitopola. W tym czasie rosyjski agresor próbował odzyskać kontrolę w rejonie Donbasu. Noc dla Ukraińców nie była spokojna. Niemal w całym kraju wyły syreny alarmów przeciwlotniczych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT atak wojna na Ukrainie armia Wołodymyr Zełenski Rosja Europa wojna 2023 serwis wschodni

"Nie mam wątpliwości, że F-16 będą na naszym niebie". Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu

Jak oświadczył w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, "nie mam wątpliwości, że samoloty F-16 będą na ukraińskim niebie". Dodał, że strona ukraińska nieustannie pracuje nad tym, by zwiększyć liczbę systemów obrony przeciwlotniczej i rakiet, którymi dysponuje armia.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT atak wojna na Ukrainie armia Wołodymyr Zełenski

Nieznani sprawcy zniszczyli dom Polaków w Irlandii. "Nie chcemy stąd wyjeżdżać""

- Nie chcemy stąd wyjeżdżać - mówi dwoje Polaków zaatakowanych w Irlandii Północnej. Zamaskowani mężczyźni wtargnęli do ich domu w Newtownabbey w okolicach Belfastu. Wybili szyby w oknach i zniszczyli samochód. Policja uważa, że środowy atak to przestępstwo na tle ksenofobicznym, wynikające z antypolskich uprzedzeń.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania policja atak Irlandia Irlandia Północna

Atak dronów na Moskwę. Został uszkodzony wieżowiec [WIDEO]

Ukraińskie media informują o wybuchach w Moskwie i w okolicach stolicy Rosji. Agencja Ukrinform podaje, powołując się na wpisy w rosyjskich mediach społecznościowych, że doszło do ataku dronów. Uszkodzony został 50-piętrowy wieżowiec na Nabrzeżu Presneńskim. Wybuchy miały być też słyszane w miejscowościach Odincowo i Krasnogorka pod Moskwą.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie drony Moskwa atak ŚWIAT Europa Rosja