Polskie Radio
Section05
atak

Krysztopa o ataku na pracowników TVP: takie działania nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej

- Rozumiem, że można się z kimś nie zgadzać, ale tego typu działania chyba nie należą do tych, które powinny mieć miejsce w przestrzeni publicznej. (..) Mam nadzieję, że odpowiednie organy w zgodzie z prawem się tym zajmą - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor Cezary Krysztopa (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo TVP media atak

Atak na pracowników TVP. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę

Jak poinformował PAP oficer prasowy śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata, funkcjonariusze zajmują się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez TVP. Chodzi o atak na pracowników TVP przed budynkiem stacji. Zostali oni m.in. opluci, usłyszeli wiele obraźliwych słów oraz rzucono w ich kierunku szklaną butelkę. Policja wytypowała prawdopodobnego sprawcę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo TVP dziennikarze media atak media publiczne

Atak na biuro posłów PiS w Warszawie. Zniszczone drzwi, wybita szyba

W nocy zniszczono wejście do biura poselskiego PiS w Warszawie, sprawcy dostali się do środka. "Dziękuję stołecznej policji za skuteczne działania" - napisał na Twitterze poseł PiS Jarosław Krajewski. Funkcjonariusze w związku z tą sprawą zatrzymali trzech nastolatków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo Prawo i Sprawiedliwość regiony Warszawa atak mazowieckie Jarosław Krajewski Małgorzata Gosiewska

Nożownik z Płocka przyznał się do winy i podał motyw działania. Nowe informacje prokuratury

Nożownikowi, który zaatakował 42-letniego ochroniarza zakładu PKN Orlen, postawiono zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Motywem jego działania miał być uraz związany z utratą pracy - przekazała prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska. Podkreśliła, że wystosowano do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Orlen prokuratura nożownik atak Płock regiony mazowieckie

"Wystarczą cztery rakiety i niczego nie będzie". Rosyjski polityk grozi USA i państwom wspierającym Ukrainę

W rosyjskiej telewizji państwowej dyskutują nie tylko o tym, czego potrzeba, by zniszczyć Stany Zjednoczone, ale także o tym, ilu Ukraińców trzeba zmasakrować. Jeden z ustawodawców podał liczbę: 2 miliony - podaje Julia Davis, autorka Monitora Mediów Rosyjskich.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Rosja Ukraina wojna na Ukrainie broń propaganda Kreml USA atak ŚWIAT Europa

Białoruskie służby na granicy z Polską skatowały migrantów. Wstrząsające nagranie

W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widać, jak białoruscy pogranicznicy katują migrantów. Wszystko dzieje się tuż przy granicy z Polską. Funkcjonariusze Łukaszenki uderzają cudzoziemców pałkami i rzucają na ogrodzenie. Polska Straż Graniczna zażądała wyjaśnień od Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica straż graniczna atak migracja