Polskie Radio
Section05
atak

Ekspert: napastnik identyfikował się z grupą Naród Islamu

- Napastnik identyfikował się (jak wynika z jego aktywności w mediach społecznościowych) z ekstremistyczną grupą Naród Islamu, która funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych i jest często krytykowana przez amerykańskich muzułmanów. To mogło mieć jakiś wpływ na jego działania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, odnosząc się do tematu piątkowego ataku na Kapitol.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Waszyngton atak zamach nożownik Magdalena Skajewska POLSKA

"Manipulacja, celowe wprowadzanie w błąd". Pełnomocnik Obajtka odpowiada na artykuł "GW"

"Sugerowanie, że Daniel Obajtek współdziałał ze zorganizowaną grupą przestępczą, jest manipulacją, zmierzającą do celowego wprowadzenia opinii publicznej w błąd" - przekazał pełnomocnik prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka mec. Maciej Zaborowski, odnosząc się do publikacji "GW", która to sugeruje.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek PKN Orlen Gazeta Wyborcza atak media społeczeństwo POLSKA

"Tytuł Hieny Roku", "wzór łajdactwa". Komentarze po artykule o synu Beaty Szydło

Portal OKO.press postanowił zaatakować syna europoseł Beaty Szydło. Dziennikarze zdecydowali się również uderzyć w prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, publikując informacje nt. miejsca zatrudnienia syna byłej premier. Dziennikarze i internauci są oburzeni zachowaniem portalu. Pojawiło się wiele mocnych komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Daniel Obajtek atak media twitter dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

Atak na bazę wojskową w Iraku. Stacjonują tam siły rządowe, koalicji i USA

Do ataku rakietowego doszło w środę na wojskową bazę lotniczą Ain al-Asad w prowincji Anbar w Iraku, gdzie stacjonują siły irackie, siły międzynarodowej koalicji i USA - powiadomiły dwa źródła w siłach bezpieczeństwa, na które powołuje się Reuters. AFP i AP piszą, że na bazę spadło 10 rakiet. Na razie nie ma doniesień o jakichkolwiek ofiarach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Irak atak bezpieczeństwo Bliski Wschód