Polskie Radio
Section05
Cracovia

Nie tylko Legia... TOP 10 polskich wpadek w Europie

Odpadnięcie Legii Warszawa z luksemburskim F91 Dudelange w eliminacjach piłkarskiej Ligi Europy polscy kibice zgodnie uznali za niebywałą kompromitację. Warszawianie nie byli jednak pierwszymi, ani, prawodopodobnie, ostatnimi reprezentantami naszego kraju w europejskich pucharach, zaliczającymi spektakularną wpadkę z nisko notowanym rywalem. Zapraszamy na nasze zestawienie dziesięciu największych kompromitacji polskich klubów w XXI wieku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Europy liga mistrzów Legia Warszawa Lech Poznań Jagiellonia Białystok wisła kraków Pogoń Szczecin gks katowice Cracovia

"Kolejorz" przy pustych trybunach wygrywa z "Pasami"

Lech Poznań przy pustych trybunach odniósł drugie zwycięstwo w nowym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy. "Kolejorz" pokonał Cracovię 2:0 (1:0) po bramkach Darko Jevticia i Chrisa Gytkjaera. Jeszcze w pierwszej połowie Michał Helik nie wykorzystał rzutu karnego dla drużyny "Pasów". To druga z rzędu w tym sezonie porażka podopiecznych Michała Probierza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Lech Poznań Cracovia

Covilo chce wymusić transfer? "Niesportowe zachowanie"

Inaugracyjna porażka w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy ze Śląskiem we Wrocławiu (1:3) wydaje się nie być jedynym problemem, z jakim na początku sezonu muszą zmierzyć się działacze Cracovii. Z kapitańskiej opaski zrezygnował Miroslav Covilo, a krakowski klub oskarżył Bośniaka o niesportowe zachowanie i chęć wymuszenia transferu do szwajcarskiego FC Lugano.
Zobacz więcej na temat:  Cracovia Ekstraklasa Piłka nożna SPORT

Arka nie dała się zatopić. Porażka "Pasów" w Trójmieście

W meczu 35. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Arka Gdynia przerwała fatalną passę i pokonała na własnym boisku zespół Cracovii 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Rafał Siemaszko i Mateusz Szwoch. Pod koniec spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Piątek. Wynik meczu nie miał wpływu na sytuację drużyn, gdyż obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna Arka Gdynia Cracovia