Polskie Radio
Section05
Czas na sport

Chodź na wiosła!

Właśnie ruszył projekt "Chodź na wiosła" w ramach, którego możemy przez 30 dni bezpłatnie trenować w Warszawskim Towarzystwie Wioślarskim. Organizatorzy chcą pokazać, że wiosłować może każdy, a wymagający trening można wykonać w spersonalizowanej formie. Podczas zajęć można  spalić mnóstwo kalorii, aktywując 90% mięśni, a wszystko to bez narażania się na urazy, ponieważ wioślarstwo jest sportem bezkontuzyjnym. 
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna zdrowie zdrowie i dieta Czas na sport STYL ŻYCIA Karina Terzoni

Bieganie, to styl życia

Fala mody na treningi biegowe przepłynęła przez Polskę i teraz wraca zataczając szersze kręgi. Recode Running to nowy sposób na odkrycie swojej biegowej zajawki, zarówno dla tych, którzy biegają regularnie, jak i osób które dopiero próbują swoich sił w tym sporcie. To swego rodzaju filozofia, czy też trend, w którym nie śrubuje się czasów i rezultatów, a celebruje samo doświadczenie biegania. 
Zobacz więcej na temat:  bieganie aktywność fizyczna STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Sportowa podróż dookoła świata

Założenie było takie, że będą to roczne wakacje, które sfinansujemy z naszych oszczędności. W planie była podróż dookoła świata, jednak gdy po ośmiu miesiącach nadal byliśmy w Azji zrozumieliśmy, że jeśli chcemy w każdym z miejsc coś zobaczyć, czegoś doświadczyć i poznać ludzi, to musimy wydłużyć projekt. Hanna Bora i Jacek Śledziński, autorzy bloga "Śledź nas" od 3 lat są w podróży dookoła świata.
Zobacz więcej na temat:  Czas na sport aktywność fizyczna podróże podróże zagraniczne STYL ŻYCIA Karina Terzoni

Joga twarzy - młodość bez skalpela

Wygładzenie istniejących zmarszczek i zapobieganie tworzenia się nowych, jędrna, zdrowa cera i młody wygląd - to wszystko możemy uzyskać już po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń mięśni twarzy. Joga piękna wywodzi się z Japonii i zaklada holistyczne podejście do ciała, łacząc aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, odpowiednia postawę z prawidłowym oddechem.
Zobacz więcej na temat:  joga aktywność fizyczna zdrowie i dieta zdrowie STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Marcin Świerc radzi jak biegać ultra

Wraz ze wzrostem popularności biegania w Polsce coraz więcej biegaczy miejskich przenosi się w góry, by spróbować ultra. Przypomnijmy, że są to dystanse powyżej maratonu, choć część ultrasów za ultra uznaje biegi powyżej 80 km. Niezależnie od tego czy na debiut wybierzemy 50 czy 80 km warto postawić na solidny trening i wiedzę. Właśnie ukazała się książka Marcina Świerca, najlepszego ultramaratończyka górskiego w Polsce - "Czas na ultra". W czas na sport autor opowiada o swoich początkach w górach i doradza jak bezpiecznie biegać na długich dystansach.
Zobacz więcej na temat:  bieganie aktywność fizyczna zdrowie zdrowie i dieta STYL ŻYCIA Karina Terzoni Czas na sport

Trening personalny w grupie? Teraz to możliwe!

Maksymalne wyniki, indywidualne podejście, zdrowa rywalizacja i nowe technologie – to główne cechy Orangetheory Fitness. Trening grupowy, który jednocześnie jest bardzo spersonalizowany. Jak to możliwe? Ćwiczymy wspólnie, ale każdy uczestnik ma dopasowana intensywnośc ćwiczeń do własnych parametrów, które są mierzone za pomocą specjalnej opaski i wcześniej przeprowadzonej ankiety dotyczącej wieku, wagi, wzrostu i płci. Więcej w "Czas na sport".
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna fitness zdrowie i dieta STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

TYLKO U NAS Body Balance - trening, który pozwoli dobrze zacząć dzień

Body Balance to metoda treningowa, która powstała w Nowej Zelandii. Łączy pilates, jogę i tai chi. Dzięki temu możemy wzmocnić mięśnie głębokie, rozciągnąć się, wyprostować sylwetkę i zredukować stres. Zajęcia te można traktować jako trening uzupełniający dla osób aktywnych lub jako bazę dla początkujących.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA aktywność fizyczna Czas na sport zdrowie fitness Karina Terzoni

Trening dla par

Trening może być dobrym pomysłem na randkę. Jak zaplanować ćwiczenia, by partnerzy mogli je wykonać razem, nawet gdy są na różnych poziomach wytrenowania? Co zrobić, by w takiej sytuacji trening był pełnowartościowy i atrakcyjny? W "Czas na sport" rady od Julity Koteckiej-Nerek i Pawła Nerka - trenerów z Fitbodies, a prywatnie małżeństwa.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna Walentynki bieganie zdrowie zdrowie i dieta STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

1 mila wystarczyła, żeby się zakochać

Poznali się podczas biegu dla kobiet na 1 milę. On odpowiadał za organizację, ona wygrała ten bieg."Gdy zobaczyłem tę blond burzę włosów, która śmignęła na trasie nie mogłem uwierzyć, że dziewczyny mogą aż tak szybko biegać. To było pierwsze spotkanie, ale do pierwszej randki minęło trochę czasu" – mówi Dominik Gosk biegacz długodystansowy, trener biegania z DD Running Team.
Zobacz więcej na temat:  bieganie aktywność fizyczna zdrowie STYL ŻYCIA Walentynki Czas na sport Karina Terzoni

Trenuj zimą za darmo!

Początek roku to czas, kiedy planujemy kalendarz startowy, a organizatorzy największych biegów oferują bezpłatne treningi. Dzięki profesjonalnie przygotowanym planom treningowym i spotkaniom prowadzonym przez doświadczonych trenerów możemy dobrze się przygotować do maratonu, półmaratonu czy np biegu na dystansie 10 km. My odwiedziliśmy z kamerą treningi Winter Run organizowane przez Biegnij Warszawo. 
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna bieganie zdrowie i dieta zdrowie STYL ŻYCIA Czas na sport Karina Terzoni

Polskie dzieci coraz szybciej tyją i stronią od sportu

Z danych opublikowanych przez Instytut Żywności i Żywienia podczas IV Narodowego Kongresu Żywienia wynika, że polskie dzieci są drugie od końca w Europie pod kątem aktywności fizycznej. Co czwarte dziecko w naszym kraju ma problem z nadwagą lub otyłością. Zaledwie 20 % uczniów uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.  
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA aktywność fizyczna dieta zdrowie i dieta zdrowie otyłość Czas na sport Karina Terzoni

Czy każdy może być Ironmanem ?

Ironman Triathlon czyli 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu. Czy każdy może się porwać na taki wysiłek? Jak się do niego przygotować, jaki trzeba mieć sprzęt i jakie musimy spełnić warunki? Opowiada Maciej Komorowski, triathlonista amator, który łaczy intensywne treningi z byciem aktywnym tatą i przedsiębiorcą.
Zobacz więcej na temat:  aktywność fizyczna triathlon zdrowie zdrowie i dieta Karina Terzoni Czas na sport