Polskie Radio
Section05
GDDKiA

Drogowcy zapowiadają budowę nadmorskich odcinków trasy S6. To dobra wiadomość dla turystów i mieszkańców Pomorza

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami, a Skórowem. Będzie to w sumie ponad 13 kilometrów. Ten fragment trasy jest jedną z trzech części większego odcinka drogi S6 z Lęborka do Słupska. Koszt tej inwestycji, to prawie 300 milionów złotych. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura GDDKiA inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE

Co się zmieni w układzie dróg Dolnego Śląska ? GDDKiA podpisała dwie ważne umowy

Duże wyzwanie dla drogowców i wielkie korzyści dla kierowców. Tak w największym skrócie można określić planowane inwestycje drogowe na Dolnym Śląsku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na prace przygotowawcze dotyczące rozbudowy fragmentu autostrady A4 oraz budowy odcinka trasy ekspresowej S5.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura GDDKiA inwestycji infrastrukturalne UE

Umowa na budowę obwodnicy Pułtuska podpisana. To pomoże w rozwoju regionu

To będzie jedna z największych inwestycji ujęta w programie budowy stu obwodnic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie kontrakt na budowę obwodnicy Pułtuska na Mazowszu. Wykonawcą prac będzie firma Strabag. Wartość kontraktu, to ponad 440 milionów złotych. To jedna z dziewięciu obwodnic, która powstanie na Mazowszu w ramach rządowego programu.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi ministerstwo infrastruktury infrastruktura GDDKiA inwestycji infrastrukturalne UE

Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnicy Starachowic. Wiemy, kiedy powstanie

Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnicy Starachowic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą, która wykona dokumentację niezbędną, by uzyskać wszystkie pozwolenia na budowę. Droga będzie miała około 14 kilometrów. Jednak dokładna jej długość, a także przebieg będą znane już po wykonaniu dokumentacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi infrastruktura inwestycji infrastrukturalne UE GDDKiA

Powstanie ponad 20 kilometrów trasy ekspresowej S19, która jest częścią Via Carpatii

Sieć dróg ekspresowych w Polsce powiększy się o kolejne ponad 20 kilometrów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła właśnie przetargi na budowę dwóch fragmentów tej trasy. Oferta konsorcjum, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Iskrzynia do węzła Miejsce Piastowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi via carpatia GDDKiA inwestycji infrastrukturalne UE