Polskie Radio
Section05
GDDKiA

Zmora warszawskich kierowców. Trasa S8 przoduje w liczbie kolizji i wypadków

To jedna z najniebezpieczniejszych i najbardziej zakorkowanych dróg w Warszawie. Na stołecznym odcinku trasy ekspresowej S8 niemal każdego dnia dochodzi do kolizji. Od początku tego roku było ich już ponad 400. Część kierowców narzeka na złą organizację ruchu. GDDKiA twierdzi, że oznakowanie jest właściwe. W czwartek na S8 doszło do tragicznego w skutkach wypadku miejskiego autobusu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa kierowcy wypadek policja GDDKiA transport mazowieckie regiony

INFRASTRUKTURA Dobre informacje dla kierowców. Południowa Obwodnica Warszawy coraz bliżej, prace na budowie postępują

Pandemia i trudne warunki geologiczne spowodowały pewne opóźnienia, ale nie wstrzymała prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, tunel pod Ursynowem, który ma być częścią nowej trasy, został już przekopany - obecnie realizowane są prace wykończeniowe i przywracana jest dotychczasowa infrastruktura naziemna.
Zobacz więcej na temat:  drogi infrastruktura Warszawa POLSKA GDDKiA regiony mazowieckie

INFRASTRUKTURA W pełni ekspresowa zakopianka coraz bliżej. Druga nitka tunelu przebita

Wykonawca modernizacji południowego odcinka trasy S7 przebił drugą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Najdłuższy tunel drogowy w Polsce znajdzie się na odcinku tej trasy Rabka Zdrój – Lubień. Połączenie odcinków drążonych jednocześnie od północy i południa nastąpiło metodą mikrostrzałów, z użyciem materiałów wybuchowych.
Zobacz więcej na temat:  drogi infrastruktura Zakopianka GDDKiA małopolskie