Polskie Radio
Section05
ministerstwo infrastruktury

Debata PR24: Ile państwa w gospodarce?

Jaką rolę powinno odgrywać państwo w krajowej gospodarce? Aktywnie ją kreować czy ograniczać się do roli strażnika zasad? O tym w Debacie Polskiego Radia 24 rozmawiali prof. Ryszard Bugaj z Polskiej Akademii Nauk, prof. Paweł Ruszkowski z Collegium Civitas, Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha, Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan i Sławomir Horbaczewski, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 biznes PiS ministerstwo infrastruktury Mateusz Morawiecki

Prezes PiS: zmiany w rządzie pewnie w grudniu

O zmianach personalnych w rządzie dowiemy się pewnie w grudniu – powiedział Jarosław Kaczyński. – Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w nową, trochę trudniejszą sytuację – dodawał prezes PiS. W Polskim Radiu 24 komentarz publicystów – Jerzego Jachowicza i Marka Króla.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS rząd Beaty Szydło Beata Szydło Mieszkanie Plus Witold Waszczykowski MSZ Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury

Rekonstrukcja rządu PiS. Którzy ministrowie stracą posady?

We wtorek premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję rządu; zmiany mają zostać ogłoszone w ciągu kilkunastu dni. O nadchodzącej rekonstrukcji rządu, jej celu i tym, kogo będzie dotyczyć, mówili w audycji Debata Dnia Anna Czarnecka (założycielka i redaktorka naczelna portalu Lewica24.pl) i Piotr Nisztor („Gazeta Polska Codziennie”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS ministerstwo infrastruktury Beata Szydło rząd Beaty Szydło rekonstrukcja rządu

Będą zmiany w prawie. Uber ma się czego bać?

Wprowadzenie obowiązku zlecania przewozu jedynie licencjonowanym przewoźnikom i zniesienie niektórych szkoleń dla przyszłych taksówkarzy - to niektóre założenia projektu ustawy, regulującego rynek przewozu osób. Przedstawił je w Sejmie wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit, odpowiadając na interpelacje poselskie. Zmiany mogą bardzo utrudnić funkcjonowanie w Polsce Uberowi - popularnej aplikacji do zamawiania transportu w miastach.
Zobacz więcej na temat:  Uber ministerstwo infrastruktury transport