Polskie Radio
Section05
Grammy Awards

„Muzyka Pendereckiego to podjęcie dialogu z tradycją”

– Nagroda jest potwierdzeniem, że ta muzyka, wielkiego klasyka współczesności jest nadal żywa, interesująca i nas obchodzi. Wzbudza zainteresowanie i ma taką wartość, że warto jej przyznać Grammy – mówił w Polskim Radiu 24 krytyk muzyczny Jacek Marczyński z „Rzeczpospolitej”. Polskiego kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego uhonorowano nagrodą Grammy w kategorii  ''muzyka chóralna''.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Penderecki muzyka klasyczna filharmonia narodowa Grammy Awards

Grammy dla Krzysztofa Pendereckiego. "Jestem tym zachwycona"

Nominowany do Royal Philharmonic Society Music Awards spektakl, który wielkopolska publiczność zobaczy 17 lutego w Teatrze Wielkim w Poznaniu, właśnie zyskał uznanie jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych organizacji muzycznych Wielkiej Brytanii. Mówiła o tym w Rozmowie Kulturalnej Renata Borowska-Juszczyńska - dyrektorka Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Poznań Grammy Awards

Nominacje do Grammy 2017. Na liście polscy artyści

Już po raz 59. odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Grammy Awards przyznawanych corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Nominacje do zdobycia statuetki zostały ogłoszone. Wśród 80 kategorii pojawiły się dwa akcenty polskie. Kto ma szansę na nagrodę?
Zobacz więcej na temat:  Grammy Awards muzyka rozrywkowa Los Angeles beyonce Rihanna Krzysztof Penderecki Karol Szymanowski Adele KULTURA MUZYKA