Polskie Radio
Section05

Honoriusz Balzak

Fragmenty słuchowiska wg "Kuzynki Bietki" Balzaka w "Lekturach Jedynki"

Od 8 kwietnia w audycji "Cztery pory roku" - około godziny 11.35 - można słuchać fragmentów słuchowiska wg "Kuzynki Bietki" Honoriusza Balzaka w reż. Juliusza Owidzkiego z Zofią Kucówną, Martą Lipińską, Aleksandrą Śląską, Andrzejem Sewerynem, Janem Świderskim. To jedno z ostatnich wielkich dzieł Balzaka z cyklu Komedia ludzka, niemal thriller o zemście.
Zobacz więcej na temat:  literatura KSIĄŻKA książki

"Bullet Train". Piątka zabójców w jednym pociągu

Wakacje w kinie przynoszą kolejne, interesujące premiery. W tym tygodniu zobaczymy m.in.: "Bullet Train" - film sensacyjny według powieści Kotaro Isaki, "Stracone złudzenia" - francuska ekranizacja powieści Balzaca w reżyserii Xaviera Giannioli, oraz "Każdy wie lepiej" - polska komedia obyczajowa o parze, która próbuje założyć rodzinę. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski Marylin Monroe brad pitt sandra bullock Tokio Joanna Kulig Andrzej Seweryn Grażyna Szapołowska Pola Negri

Kolejna premiera z cyklu "Radiobook": "Jaszczur". Posłuchaj!

"Radiobook" to projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Wśród najciekawszych dzieł literatury polskiej i światowej nie mogło zabraknąć reprezentacji bogatego dorobku jednego z najwybitniejszych powieściopisarzy europejskich, mającego związki z Polską - Honoriusza Balzaka.
Zobacz więcej na temat:  książki literatura Audiobook Radiobook Trójka

Kolejna premiera z cyklu "Radiobook": "Jaszczur". Posłuchaj!

"Radiobook" to projekt Polskiego Radia, który ma na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Wśród najciekawszych dzieł literatury polskiej i światowej nie mogło zabraknąć tych z bogatego dorobku jednego z najwybitniejszych powieściopisarzy europejskich, mającego związki z Polską - Honoriusza Balzaka.
Zobacz więcej na temat:  książki literatura KULTURA Audiobook Radiobook