Polskie Radio
Section05
Jan Kidawa-Błoński

"Różyczka 2" to film, który zdradza kulisy brudnej polityki – mówi Mateusz Banasiuk

Do polskich kin wchodzi "Różyczka 2" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. To sequel głośnej "Różyczki" tego samego twórcy. O ile jednak pierwszy film był inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, w jego kontynuacji więcej fikcji. Magdalena Boczarska ponownie gra główną rolę, a obok niej pojawiają się znani z pierwszej części Robert Więckiewicz i Jacek Braciak oraz nowe postacie grane m.in. przez Janusza Gajosa, Mateusza Banasiuka oraz Pawła Małaszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński KULTURA FILM Magdalena Boczarska Jan Kidawa-Błoński Trójka Mateusz Banasiuk Mateusz Więcławek różyczka Robert Więckiewicz Jacek Braciak Janusz Gajos Paweł Małaszyński

"Różyczka 2". Magdalena Boczarska: to zamknięta, osobna historia

"Różyczka 2" to kontynuacja filmu z 2010 roku, opowiadającego historię znanego pisarza inwigilowanego przez młodą dziewczynę o pseudonimie "Różyczka". Poznajemy dalsze losy bohaterów, przede wszystkim córki, która zrodziła się z miłości głównej bohaterki do SB-ka. - Nasza historia odnosi się do tamtej historii, ale jest historią zamkniętą, osobną - zaznacza Magdalena Boczarska.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino Martyna Podolska Jan Kidawa-Błoński Magdalena Boczarska

"Różyczka 2". Autor scenariusza: to film współczesny

W najbliższy piątek (20.10) do kin wejdzie film "Różyczka 2" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. - Pierwsza część działa się pod koniec lat 60. XX wieku. Dwójka jest filmem współczesnym. Powraca do przeszłości, pokazuje jak potrafi ona wpłynąć nawet po wielu latach na losy ludzkie, ale jednak jest filmem współczesnym - mówił w "Poranku Dwójki" Maciej Karpiński, współautor scenariusza "Różyczki 2".
Zobacz więcej na temat:  kino film polski FILM Paweł Siwek Dwójka różyczka Magdalena Boczarska premiera Jan Kidawa-Błoński