X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jarosław Kaczyński

Wybrano miejscowość, w której odbędzie się konwencja PiS

- W najbliższą sobotę na Kurpiach, w Kadzidle k. Ostrołęki w woj. mazowieckim odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości - wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej uzyskanych w sztabie PiS. Podczas spotkania poruszany będzie m.in. temat mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS Kurpie Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki konwencja PiS w Kadzidle

K. Guzikiewicz: nikt nie może zawłaszczać pl. Solidarności

- Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 postawili obywatele w roku 1980. W tym miejscu są prochy i ziemia nie tylko z historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, ale też spod Monte Cassino, Katynia, Smoleńska i wielu innych miejsc kaźni Polaków. To symbol walki o wolną Polskę i nikt, dosłownie nikt, nie ma prawa zawłaszczać tego miejsca - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Guzikiewicz, działacz "Solidarności", radny PiS sejmiku pomorskiego. Gość skomentował w ten sposób spór o miejsce obchodów 4 czerwca w Gdańsku. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Gdańsk Solidarność

Piotr Semka: to "Solidarność" ma prawo do Placu Solidarności

- "Solidarność" ma wyjątkowe, większe od prezydenta Gdańska, prawa do Placu Solidarności - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka. Publicysta "Do Rzeczy"skomentował w ten sposób spór o miejsce obchodów 4 czerwca w Gdańsku. Do sprawy odniósł się również Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka Koalicja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Gdańsk Solidarność

Po konwencji PiS. Walka o wolność trwa także dzisiaj

"PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana; dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus"; ten plus to wolność" - zapowiedział podczas konwencji regionalnej PiS w Gdańsku Jarosław Kaczyński. O znaczeniu wolności w życiu publicznym i życiu narodów rozmawiali w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef Klubu Gazety Polskiej, Andrzej Rozpłochowski, legenda śląskiej Solidarności oraz Andrzej Michałowski, działacz Solidarności z Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Unia Europejska wybory do Parlamentu Europejskiego Rafał Trzaskowski Warszawa konwencja PiS w Gdańsku

Publicysta: to jasna deklaracja, że wolność będzie zachowana

- Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku padła jasna deklaracja ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że jeśli ta partia nadal będzie rządzić, to PiS zaimplementuje dyrektywę ACTA2 w ten sposób, żeby wolność była zachowana – powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS w Gdańsku POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka dyrektywa UE o prawach autorskich Acta 2 Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki wybory do Parlamentu Europejskiego

Konwencja PiS w Gdańsku z udziałem prezesa partii i premiera

W Gdańsku zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. - PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana. Dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus". Ten plus to wolność - podkreślił lider partii.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Nowa Piątka PiS konwencja PiS w Gdańsku konwencja PiS POLSKA

Publicysta: szkoda czasu na badanie sprawy spółki Srebrna

"Jarosław Kaczyński nie przyjął żadnej koperty od Geralda Birgfellnera" - mówiła na briefingu w czwartek Beata Mazurek. Rzeczniczka partii poinformowała również, że jeśli prezes PiS zostanie wezwany do złożenia zeznań w trakcie śledztwa, to złoży takie zeznania. Zawirowania wokół spółki Srebrna w Polskim Radiu 24 komentował Andrzej Potocki, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Beata Mazurek PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Debata poranka" o ACTA2. To koniec internetu, jaki znamy?

- Za sprawą wprowadzenia dyrektywy o prawach autorskich, potocznie zwanej ACTA2, politycy chcą chronić swój status świętych krów - powiedział w "Debacie poranka" Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". O nowych regulacjach dotyczących prawa autorskiego w internecie mówili w Polskim Radiu 24 także Rafał Otoka-Frąckiewicz z wPolsce.pl oraz Bartłomiej Austen z Liberte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński internet dyrektywa UE o prawach autorskich Parlament Europejski

Publicysta: Gerald Birgfellner sam sobie zaprzecza

- Gerard Birgfellner nie odpowiada śledczym na pytania co nagrywał, jak nagrywał i kiedy nagrywał. Od samego początku jest bardzo dużo znaków zapytania w tej sprawie, a jego relacja jest pokrętna. Austriacki biznesmen w wielu kwestiach sam sobie zaprzecza - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński, publicysta dziennika "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński prokuratura Antoni Trzmiel

"Debata poranka". Gerald Birgfellner gubi się w zeznaniach?

- Może skończyć się tak, że to austriacki biznesmen Gerald Birgfellner może mieć za chwilę kłopoty. Nie odprowadził VAT-u, zachodzi też niebezpieczeństwo, że żąda nieproporcjonalnie wysokich kwot za swoje usługi. Mam wrażenie, że będzie miał postawione zarzuty - powiedział Mirosław Skowron z "Super Expressu". O zeznaniach Geralda Birgfellnera w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej dyskutowali także Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie" oraz Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński