Polskie Radio
Section05
Jerzy Brzęczek

Jagiellonia szuka trenera. Skusi byłego selekcjonera?

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Ireneusz Mamrot przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Jagiellonii Białystok. Teraz "Duma Podlasia" szuka nowego szkoleniowca, który poprowadzi klub w piłkarskiej Ekstraklasie. Najbliżej podpisania umowy jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek - informują "WP Sportowe Fakty". 
Zobacz więcej na temat:  Jagiellonia Białystok Ekstraklasa Piłka nożna SPORT Jerzy Brzęczek

2021 - rok straconych szans dla polskiego futbolu

Analizując dobiegający końca rok pod kątem kondycji rodzimej piłki nożnej nie sposób oprzeć się wrażeniu, że minione 12 miesięcy otworzyły przed Biało-Czerwonymi kilka kapitalnych szans, które niestety w zdecydowanej większości nie zostały należycie wykorzystane. Kibice nad Wisłą doświadczyli prawdziwego roller coastera emocji, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że z owej kolejki wyszli raczej z zawrotami głowy niż z poczuciem ekscytacji i chęcią powtórzenia podobnej przejażdżki w niedalekiej przyszłości. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Paulo Sousa Legia Warszawa Robert Lewandowski Euro 2020 Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek nowym trenerem Legii? Jest jedną z 2 opcji

Po przegranej 0:1 z Lechem Poznań nad głową trenera Legii Warszawa Czesława Michniewicza zebrały się ciemne chmury. Według medialnych doniesień, jeśli "Wojskowi" nie wygrają z Piastem Gliwice w nadchodzącej kolejce Ekstraklasy, szkoleniowiec zostanie zwolniony. W gronie jego potencjalnych następców wymienia się m.in. byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa Jerzy Brzęczek Dariusz Mioduski

Jerzy Brzęczek przerwał milczenie. "Skradziono moje marzenia"

Odkąd w styczniu przestał być selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek unikał publicznych wystąpień. W czwartek był jednak gościem Kanału Sportowego. - Poczułem, że skradziono moje marzenia - powiedział o zwolnieniu z pracy na niecałe pięć miesięcy przed startem mistrzostw Europy. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Jerzy Brzęczek Robert Lewandowski Euro 2020 Zbigniew Boniek

KOMENTARZ Euro 2020: Paulo Sousa jest winny, ale nie czas tęsknić za poprzednikami

Po każdym przegranym meczu wytłumaczenie klęski jest bardzo proste - lepiej zagrałby piłkarz, który został na ławce, a uprzednio zwolniony trener na pewno nie dopuściłby do takiego blamażu. Czy na pewno jest choć cień gwarancji, że z Jerzym Brzęczkiem na ławce wynik i scenariusz meczu byłby dla Polski korzystniejszy?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 Paulo Sousa Robert Lewandowski Zbigniew Boniek reprezentacja Polski reprezentacja Słowacji Jerzy Brzęczek Adam Nawałka opinie

Klęska Polaków w meczu ze Słowakami. Szpakowski do Bońka: czy trzeba było zmieniać trenera Brzęczka?

- Czy z Jerzym Brzęczkiem nie byłoby tak samo lub nawet lepiej? Do zmiany selekcjonera doszło zdecydowanie za późno, a dziś widzieliśmy tego efekt - mówił w Polskim Radiu 24 komentator sportowy Dariusz Szpakowski. Reprezentacja Polski przegrała w poniedziałek w Sankt Petersburgu ze Słowacją 1:2 (0:1) w pierwszym meczu grupy E piłkarskich mistrzostw Europy.  
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT Jerzy Brzęczek Paulo Sousa Dariusz Szpakowski

Ekstraklasa: Jerzy Brzęczek wróci na ławkę trenerską? Były selekcjoner łączony z Wisłą Płock

Według "Przeglądu Sportowego" były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek może zostać nowym trenerem Wisły Płock, w której pracował już w latach 2017-2018. Obecny szkoleniowiec płocczan Radosław Sobolewski pożegna się ze stanowiskiem po zakończeniu sezonu. Brzęczek nie jest jednak jedynym kandydatem do objęcia "Nafciarzy". 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa wisła płock Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski

El. MŚ 2022: selekcjoner reprezentacji Węgier broni Jerzego Brzęczka. "Nie rozumiem jego zwolnienia"

Selekcjoner reprezentacji Węgier Marco Rossi komplementuje kadrę biało-czerwonych przed czwartkowym meczem obu zespołów w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022. Włoski szkoleniowiec jednocześnie podkreśla, że nie rozumie decyzji PZPN o zwolnieniu poprzedniego trenera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Węgier Katar 2022 Jerzy Brzęczek

Zbigniew Boniek nie tęskni za Jerzym Brzęczkiem. "Obserwowałem ten zespół dwa lata"

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapewnił, iż nie żałuje zwolnienia Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski i zastąpienia go Portugalczykiem Paulo Sousą. - Nie będzie takiego dnia, ani meczu po którym powiem: gdyby nie zmiana selekcjonera, wynik byłby lepszy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Zbigniew Boniek Jerzy Brzęczek Paulo Sousa