Polskie Radio
Section05
Konrad Szczebiot

"Wątki przefiltrowane przez współczesną wrażliwość". Miłkowski o "Dekalogu" w Teatrze Narodowym

- Trudno to było przenieść na scenę, wieszczono temu przedstawieniu katastrofę, zresztą podobnie jak Kieślowskiemu wieszczono katastrofę filmu, który stał się jego znakiem firmowym na świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Miłkowski (pismo teatralne "Yorick"), który z Wiesławem Kowalskim (portal "Teatr dla wszystkich") omawiał premiery teatralne.
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA aktorstwo Polskie Radio 24 Konrad Szczebiot

"Ciekawiej jest poza Warszawą". Krytycy o propozycjach na niedawno rozpoczęty sezon teatralny

- Oczywiście, tytuły to jedno, a wykonanie to drugie. Jednak można powiedzieć, że w Polsce pomału zaczyna robić się tak, jak w Stanach Zjednoczonych, czyli że najciekawiej robi się na prowincjach, że to małe ojczyzny generują swoich bohaterów, (...) artystów. Teraz reżyserzy chętnie jeżdżą do teatrów z mniejszych ośrodków - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jagoda Hernik-Spalińska (krytyk). Gościem audycji był również Jakub Moroz (krytyk). 
Zobacz więcej na temat:  Konrad Szczebiot Polskie Radio 24 KULTURA TEATR

Dariusz Domański: do aktorstwa Franciszka Pieczkę zaprowadziła fascynacja filmem "Znachor"

- Franciszek Pieczka w 1938 roku - miał wtedy 10 lat - zobaczył film "Znachor" (...) i to właśnie przez fascynację tym dziełem pomyślał, że może zostać aktorem - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Domański, przyjaciel aktora. Gośćmi audycji byli również prof. Barbara Osterloff (historyk teatru, profesor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie) oraz Krystyna Piaseczna (redaktor naczelna czasopisma "Sceny Polskie"). 
Zobacz więcej na temat:  Konrad Szczebiot Polskie Radio 24 Franciszek Pieczka KULTURA aktor odeszli 2022