Polskie Radio
Section05
Teatr Dramatyczny

Aldona Machnowska-Góra: zespół powinien być dostosowany do działań teatru

- Wiele lat pracowałam w teatrze, inaczej patrzę na manifestacje, gorące opinie, które aktorki i aktorzy, również dyrektorzy, prezentują. Od lat w konkursach dopuszczamy doświadczenie reżyserskie jako spełniające wymogi zarządzania zespołem, chodzi o takie pięcioletnie doświadczenie. W tej kadencji w połowie warszawskich teatrów odbyły się konkursy i były one udane - mówiła w Dwójce Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialna między innymi za opracowywanie projektów i założeń polityki kulturalnej stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa KULTURA Dwójka Aldona Machnowska-Góra Teatr Dramatyczny

Jadwiga Jankowska-Cieślak: mój kontakt ze sztuką rozpoczął się od radia

- Radio to dla mnie niebywałe medium, ponieważ mój kontakt z tzw. sztuką rozpoczął się właśnie dzięki niemu. Jako mała dziewczynka odsłuchiwałam bardzo dużo audycji, oczywiście dla dzieci. Za każdym razem bardzo mocno na nie czekałam i tak głęboko je przeżywałam, że częstokroć zapadałam w jakieś stany wręcz chorobowe - mówiła w Dwójce Jadwiga Jankowska-Cieślak, tegoroczna laureatka Nagrody Teatru Polskiego Radia "Wielki Splendor".
Zobacz więcej na temat:  Jadwiga Jankowska-Cieślak aktorzy kino Teatr Dramatyczny Małgorzata Szymankiewicz KULTURA Wielki Splendor Dwójka Teatr Polskiego Radia

Konflikt wokół Teatru Dramatycznego w Warszawie

Feministyczna instytucja bez przemocy, dbająca o dobrostan zespołu - taki miał być Teatr Dramatyczny pod dyrekcją Moniki Strzępki. Tymczasem w ostatnich tygodniach do opinii publicznej dotarły głosy zwalnianych aktorów i innych pracowników teatru, z których wyłania się zupełnie inny obraz zarządzania instytucją od września ubiegłego roku. O tej sytuacji rozmawialiśmy w audycji "O wszystkim z kulturą". 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Dramatyczny Konrad Szczebiot Monika Strzępka Paweł Siwek Piotr Zaremba Warszawa Dwójka

Maksymilian Rogacki: moja opinia o działaniach Moniki Strzępki jest bardzo krytyczna

- Odbyłem kilka spotkań z zespołem Teatru Dramatycznego. Z relacji ustnych, nie pisemnych, wiem, co się w tym teatrze dzieje. Każda rewolucja jest krwawa i rewolucja, z jaką mamy do czynienia w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, również okazała się krwawa, ale to chyba nie było trudne do przewidzenia - stwierdził w Dwójce Maksymilian Rogacki, przewodniczący Zarządu Głównego Związku Zawodowego Aktorów Polskich.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Teatr Dramatyczny Monika Strzępka aktorzy aktor aktorstwo zwolnienia praca Paweł Siwek Warszawa