Polskie Radio
Section05
awarie

Sprawny Peron - nowa aplikacja PKP PLK. Pasażerowie szybko zgłoszą usterkę

PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły specjalną aplikację do szybkiego zgłaszania usterek na stacjach i przystankach. To dodatkowa informacja dla zarządcy infrastruktury i tym samym możliwość szybszej reakcji na nieprawidłowości. Aplikacja jest bezpłatna i działa na wszystkich mobilnych urządzeniach - niezależnie od systemu operacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura PKP aplikacja mobilna awarie

Samochody, które powinieneś omijać z daleka

Większość producentów motoryzacyjnych miało (lub ma) w swojej ofercie modele, które zaskakująco często ulegały awariom. Jakich samochodów unikać, aby nie trafić na "skarbonkę bez dna"?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 warsztat naprawa naprawa samochodu awarie elektronika diesel benzyna bmw audi alfa romeo volkswagen volkswagen passat alfa romeo 159

Wyciek z rurociągu "Przyjaźń". Wiceszef MSWiA: takie zdarzenia są zawsze rozpatrywane pod kątem dywersji

– Rurociąg "Przyjaźń" wielokrotnie ulegał awarii, ale nie przywiązywano do tego takiej wagi. Dzisiaj mamy szczególną sytuację i dlatego taka awaria przyciąga uwagę – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  awarie ropa naftowa infrastruktura krytyczna bezpieczeństwo Maciej Wąsik Beata Michniewicz POLSKA służby i bezpieczeństwo Trójka

Gigantyczny paraliż ruchu kolejowego w Niemczech. Jest stanowisko policji

- Takie działania sabotażowe na kolei są możliwe, ponieważ kable światłowodowe znajdują się często na otwartej trasie i nie są w całości monitorowane - oświadczył w niedzielę w kontekście sobotniego incydentu szef niemieckiej policji Andreas Rosskopf, cytowany przez portal RND. Brak śladów na ingerencję obcego państwa w infrastrukturę Deutsche Bahn.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy pociągi transport kolejnictwo awarie

Duża awaria kolejowa w Niemczech. Media: to akt zaplanowanej dywersji przeciwko państwu

"Śledztwo w sprawie sobotnich zakłóceń w ruchu kolei na północy Niemiec przejął już Federalny Urząd Kryminalny (BKA) z uwagi na tło polityczne, a nawet próby dywersji przeciwko państwu" - pisze w niedzielę portal dziennika "Bild". Jak podkreśla, atak na kolej, w krótkim czasie po zniszczeniach rurociągów NS, nie może być przypadkiem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy pociągi transport kolejnictwo awarie

Paraliż kolei na północy Niemiec. Deutsche Bahn: to wynik sabotażu

Odnosząc się do awarii, która dziś rano (8 października) unieruchomiła pociągi dalekobieżne na północy Niemiec, minister transportu RFN Volker Wissing, powiedział, że celowo i umyślnie przecięto kable światłowodowe, które są niezbędne dla ruchu pociągów. Volker Wissing mówił o "aktach sabotażu" - podała agencja dpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy pociągi transport kolejnictwo awarie GOSPODARKA

Profil opony

Kiedy ciągnięte przez konie karety „obute” w nabite na drewniane obręcze metalowe pierścienie jeździły po kamiennym bruku miast lub dziurawych polnych drogach, marzono, by odizolować pasażerów od przeraźliwych wstrząsów i piekielnego hurgotu. Same resory, choć pełnoeliptyczne nie wystarczały.
Zobacz więcej na temat:  zima mróz pogoda kierowca kierowcy motoryzacja samochody samochód awarie mechanika jesień drogi akumulator warsztaty warsztat NAUKA ciekawostki wiosna opony opona bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo