Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Premier: Trzaskowski dla celów politycznych chwyta się sabotażu ekonomicznego

Rafał Trzaskowski dla celów politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą można nazwać sabotażem ekonomicznym; mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Mateusz Morawiecki wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Premier: Rafał Trzaskowski to kandydat niewiarygodny, nieprzewidywalny, kandydat wojny

Szef rządu w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) przekonywał do poparcia w wyborach Andrzeja Dudy. Zwracał uwagę, że na finiszu kampanii Rafał Trzaskowski dopuszcza się wielu "kłamstw i manipulacji". - To kandydat niewiarygodny, nieprzewidywalny. Kandydat wojny – mówił premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Mateusz Morawiecki wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Premier: mimo kryzysu finanse publiczne są w dobrym stanie. Dlatego możemy pomagać samorządom

Finanse publiczne, mimo kryzysu, są w bardzo dobrym stanie. To dlatego możemy zaoferować dzisiaj samorządowcom 6 mld zł, plus środki konkursowe, na realizację wielu projektów infrastrukturalnych, inwestycyjnych - mówił premier Mateusz Morawiecki w czwartek w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA finanse publiczne Mateusz Morawiecki tarcza antykryzysowa kryzys gospodarczy kryzys pandemia

Premier do Trzaskowskiego: Polska jest tu, nie na salonach w Brukseli

- Nie chcemy zapaści średniej wielkości miast. Panie Rafale Trzaskowski: Polska jest tu, nie na salonach brukselskich - mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim. Podkreślił, że Andrzej Duda to prezydent wszystkich Polaków, wszystkich powiatów, a jego konkurent reprezentuje politykę elit.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda prezydent infografika

BUDŻET POLSKI Dochody budżetu w górę. Po odmrożeniu poprawia się sytuacja gospodarki

Dochody budżetu państwa ogółem w okresie styczeń-czerwiec są wyższe o ok. 3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r., a deficyt budżetowy po 6 miesiącach 2020 r. wynosi ok. 17 mld zł i jest niższy niż po maju – poinformowało Ministerstwo Finansów. W czerwcu dochody podatkowe były wyższe o ok. 9 proc. rok do roku.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki budżet Polski budżet POLSKA Ministerstwo Finansów

Podpisano porozumienie między Portem Gdynia a CPK. "Będziemy świadkami kolejnego złotego wieku"

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała podpisali w Gdyni porozumienie ws. współpracy przy budowie Trasy Czerwonej. Ministrowie umowę o partnerstwie podpisali w poniedziałek na Ostrodze Pilotowej w Porcie Gdynia. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała, władze portu oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny Mateusz Morawiecki Marcin Horała