Polskie Radio
Section05
Petro Poroszenko

Ekspert: to rozpaczliwa reakcja Ukraińców

W pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie najlepszy wynik uzyskał komik Wołodymyr Zełenski. - Pojawia się człowiek znikąd, showman, aktor – to jakaś rozpaczliwa reakcja Ukraińców. To szukanie jakiejś alternatywy do tego, co się dzieje. Bo nic się w tym kraju nie zmienia – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Wybory na Ukrainie Ukraina Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński

NASZ WYWIAD Ekspert: wynik wyborów na Ukrainie żółtą kartką dla elit

Wołodymyr Zełenski jest na najlepszej drodze, by objąć urząd prezydenta Ukrainy. Jak to się stało, że osoba bez doświadczenia politycznego zdobyła poparcie obywateli? Dr Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, że kandydat ten "wpisał się w oczekiwania społeczne" a jego wygraną, w kontekście sytuacji w kraju, "trudno nazwać zaskakującą".
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT Europa Petro Poroszenko

Ekspert: Wołodymyr Zełenski nową twarzą starego systemu

- Wołodymyr Zełenski jest nową postacią w ukraińskiej polityce. Wydaje się jednak maską starego systemu. Wszystko wskazuje na to, że stoi za nim jeden z oligarchów Ihor Kołomojski, który na ukraińskiej scenie politycznej obecny jest od dawna - komentował w Polskim Radiu 24 pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie Maciej Zaniewicz z Eastbook.eu.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński