Polskie Radio
Section05
Podróże z Czwórką

Ptakova: festiwal Carbon to okazja, żeby zachwycić się Śląskiem

Carbon Silesia Festival to święto muzyki elektronicznej, które odbywa się w wyjątkowym miejscu - w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Wystąpi na nim m.in. Ptakova. Artystka pochodzi z Gliwic i w Czwórce opowiada o tym, co jeszcze warto zobaczyć na Śląsku. W tym roku impreza rozpocznie się 14 czerwca i potrwa dwa dni, a jej patronem jest Czwórka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Carbon Silesia Festival Śląsk podróże muzyka elektroniczna Ula Kaczyńska

Nieutartymi szlakami - pomysły na niestandardowe zwiedzanie

Wybierając się na urlop bądź na weekend coraz częściej szukamy w sieci alternatywnych przewodników. Zamiast podążać śladem standardowych turystycznych punktów, wolimy zgubić się w lokalnej dzielnicy, skosztować dobrego jedzenia lub zobaczyć piękny widok. Specjalistką od wyszukiwania takich miejsc jest Ola Przerwa-Karśnicka, która zabiera nas w podróż nieutartymi szlakami.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe zwiedzanie podróże

Śladem ulubionych bohaterów. Jak rozwija się turystyka filmowa?

Podróże filmowe są obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów turystyki. - Pierwsze podróże zaczęły się ponad dwie dekady temu. Dzięki wielkim produkcjom wiele krajów otworzyło się na turystów filmowych - mówią Wiktoria Bielak i Dominik Boczar z Koła Naukowego Turystyki SGGW. - Tak było m.in. w przypadku Wielkiej Brytanii i takich produkcji jak Harry Potter oraz Braveheart, a także Nowej Zelandii ze słynnym filmem Władca Pierścieni. Wraz z naszymi gośćmi sprawdzamy, jak wygląda turystyka filmowa. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka moda podróże FILM zwiedzanie Marta Zinkiewicz