Polskie Radio
Section05
Studio S-13

Oficjalnie: Ekstraklasa nie zwiększy limitu zmian. "Zostajemy przy trzech"

Drużyny piłkarskiej ekstraklasy, które wznowią rozgrywki w przyszły piątek, nie będą mogły przeprowadzić pięciu zmian w jednym meczu. Takie rozwiązanie zaproponowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA), pozostawiając ostateczną decyzję krajowym federacjom. Prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki potwierdził, że w Polsce ten przepis nie wejdzie w życie, ale sędziowie będą mogli zarządzić dodatkowe przerwy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa PZPN Zbigniew Boniek Studio S-13

Studio S-13 nadaje. Mistrza poznamy w wielkim finale

Czas na ostatnią, 37. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Już w sobotę dowiemy się, który zespół jako drugi spadnie z ligi i dołączy do Sandecji Nowy Sącz. Z kolei w niedzielę poznamy mistrza Polski w sezonie 2017/2018, a rywalizować będą dwa zespoły - Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Wydarzenia z boisk ostatniej kolejki relacjonowane będą na antenie radiowej Jedynki w legendarnej audycji Studio S-13, na którą zaprasza Andrzej Janisz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Studio S-13 Ekstraklasa

KOMENTARZ Napięcie rośnie. Kto zostanie mistrzem Polski?

- Lepiej zdarzyć się nie mogło. Ostatnia kolejka zdecyduje o tym, kto zajmie drugie miejsce, trzecia, a kto - to najgorsze - pierwsze poza podium, które jednocześnie wykluczy drużynę z udziału w europejskich pucharach - zapowiada ostatnią kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy komentator sportowy Polskiego Radia - Andrzej Janisz.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Piłka nożna Legia Warszawa Lechia Gdańsk Jagiellonia Białystok Lech Poznań KOMENTARZ Studio S-13