Polskie Radio
Section05
Zbigniew Bródka

Bródka wdzięczny pierwszemu trenerowi. "Otrzymuję wiele rad"

We wtorek w Warszawie odbyła się gala podsumowująca drugą edycję programu ministerstwa sportu i turystyki "Pierwszy trener", podczas której pierwsi szkoleniowcy gwiazd polskiego sportu otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych. Wśród wyróżnionych był Mieczysław Szymajda, pierwszy trener mistrza olimpijskiego z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewa Bródki. "Jego praca została doceniona" - nie krył radości panczenista.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe łyżwiarstwo szybkie Zbigniew Bródka

Bródka - strażak, któremu robota znów pali się w rękach

- Mam przed sobą cel. Podchodzę do tego na serio, tak jak na serio podchodziłem do marzenia, by zostać mistrzem olimpijskim. Okoliczności są dobre, bo nie ma ciśnienia. Do igrzysk w Korei było takie ciśnienie, dało się je odczuć, ale ono zeszło. Rozpocząłem proces, ruszył mechanizm. Nie mam pewności jaki będzie efekt, ale wiem, że mnie jeszcze na coś stać - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo szybkie Zbigniew Bródka sporty zimowe NASZ WYWIAD opinie

Łyżwiarze zakończyli tułaczkę. Kto historycznym mistrzem?

Na ten dzień łyżwiarze szybcy czekali od dekad. Po raz pierwszy w historii, polscy panczeniści rozegrają mistrzostwa kraju na krytym torze. - Już jak jechałem na pierwszy trening do Tomaszowa, serce biło mi tak, jak przed starem na 1500 metrów na igrzyskach w Soczi - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl mistrz olimpijski Zbigniew Bródka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo szybkie Zbigniew Bródka sporty zimowe

Majka, Kwiatkowski, Bródka i Kowalczyk na ścieżki rowerowe!

W ostatnim czasie trzy osoby z kadry polskich panczenistów uległy wypadkowi podczas treningu rowerowego. Kolarstwo to ważna część treningu łyżwiarzy, czego nie rozumieją ostro komentujący te zdarzenia internauci, wysyłając sportowców na ścieżki rowerowe. "Wyobrażacie sobie Rafała Majkę czy Michała Kwiatkowskiego na treningu na ścieżce?" - pyta jedna z łyżwiarek. 
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo szybkie SPORT Justyna Kowalczyk Zbigniew Bródka