Polskie Radio
Section05
Rafał Bała

Od dziecięcej fascynacji do reprezentacji Polski. Sportowa historia Sławomira Szmala

Gościem Polskiego Radia 24 jest Sławomir Szmal, polski szczypiornista, bramkarz, w latach 1998–2018 reprezentant kraju. W rozmowie z Rafałem Bałą opowiadał, jak zainteresowanie sportem wyniósł z domu rodzinnego (jego wujek też był zawodnikiem reprezentacji Polski w piłce ręcznej), jak na początku sportowej drogi szczypiorniak pochłaniał każdą jego wolną chwilę i o tym, jak to się stało, że został bramkarzem. Wspominał swoje pierwsze zawodowe kroki, grę w reprezentacji Polski i emocje, jakie wywołało mianowanie go najlepszym szczypiornistą świata. 
Zobacz więcej na temat:  sławomir szmal Piłka ręczna Rafał Bała

Sztangista Szymon Kołecki

- W Sydney nie byłem w życiowej formie, ale pracowałem na życiowych obciążeniach. Podczas treningów był taki tydzień, w trakcie którego trzykrotnie, w różne dni, dźwigałem ciężar równy rekordowi świata lub większy. Obserwując moich przeciwników, byłem pewny, nie mają ze mną szans, że jestem mocniejszy, być może to doprowadziło do rozluźnienia, które skończył się kontuzją - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Kołecki.   
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bała Szymon Kołecki

Sportowcy z Wojska Polskiego. Żołnierze zdobywają medale na największych imprezach

Wojsko Polskie przyjmuje w swoje szeregi coraz więcej sportowców, a ci odpłacają się znakomitymi wynikami. W Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym trenują przedstawiciele aż 26 dyscyplin. Takich jak lekkoatletyka, kajakarstwo, pływanie, zapasy, strzelectwo, pięciobój nowoczesny, szermierka, łyżwiarstwo, a nawet żeglarstwo i ratownictwo wodne. Jakie osiągają sukcesy?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Rafał Bała Wojsko Polskie Anna Kiełbasińska Marika Popowicz Aleksandra Mirosław PKOl Radosław Piesiewicz