Polskie Radio
Section05
Zofia Merle

"Była osobą, która przynosiła uśmiech i wiarę, że wszystko będzie dobrze". Magda Kuydowicz wspomina Zofię Merle

Po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 85 lat odeszła znakomita aktorka Zofia Merle. Widzowie pamiętają ją przede wszystkim z komedii Stanisława Barei, jednak katalog jej ról jest o wiele szerszy: współpracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM TEATR Zofia Merle odeszli 2023 Stanisław Bareja komedia Stanisław Tym STS Magda Kuydowicz Trójka

Wspominamy aktorkę Zofię Merle. "Była mistrzynią wyrazistego epizodu"

W środę (13.12) w wieku 85 lat zmarła Zofia Merle. - Zarówno w teatrze, jak i w filmie czy telewizji, gdzie często występowała w duecie ze swoim przyjacielem Stanisławem Tymem, była mistrzynią drugiego planu, mistrzynią wyrazistego epizodu - mówił w Dwójce Rafał Dajbor, aktor i dziennikarz, autor książek "Jak u Barei, czyli kto to powiedział" i "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli jak u Barei 2".
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2023 aktor aktorzy Zofia Merle śmierć KULTURA Paweł Siwek Dwójka

Nie żyje Zofia Merle, aktorka znana m.in. z ról w "Misiu", "Alternatywy 4" czy "Zmiennikach"

Zagrała niezliczoną liczbę ról drugoplanowych, występowała w serialach telewizyjnych i w znanych produkcjach filmowych. Zofia Merle wzięła także udział w ponad 40. produkcjach Teatru Polskiego Radia. Wszędzie, gdzie pojawiała się aktorsko, budziła niezwykle ciepłe uczucia u widzów, którzy polubili jej charakterystyczny, trochę krzykliwy głos, wyrazistą fizis, komediowy sznyt w graniu. Aktorka odeszła w wieku 85 lat po długiej i ciężkiej chorobie.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Stanisław Tym Stanisław Bareja W POLSKIM RADIU Zofia Merle FILM

Nie żyje Zofia Merle - aktorka znana z ról w takich produkcjach jak m.in. "Miś", "Alternatywy 4" czy "Zmiennicy"

Zagrała niezliczoną liczbę ról drugoplanowych, występowała w serialach telewizyjnych i w znanych produkcjach filmowych. Zofia Merle wzięła także udział w ponad 40 produkcjach Teatru Polskiego Radia. Wszędzie, gdzie pojawiała się aktorsko, budziła niezwykle ciepłe uczucia u widzów, którzy polubili w niej charakterystyczny, trochę krzykliwy głos, wyrazistą fizis, komediowy sznyt w graniu. Aktorka odeszła w wieku 85 lat po długiej i ciężkiej chorobie.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Stanisław Tym Stanisław Bareja W POLSKIM RADIU Zofia Merle