Polskie Radio
Section05
alert pogodowy

ALERT POGODOWY Ostrzeżenia IMGW. W większości Polski silny wiatr. Na Bałtyku możliwe gwałtowne wezbrania

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju wystąpią opady - od deszczu do śniegu. Będzie wiał silny i porywisty wiatr. Termometry wskażą od -3 do 3 st. C - poinformował Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ponadto IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim. Hydrolodzy przewidują także wzrost poziomu wody na Bałtyku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda społeczeństwo prognoza pogody IMGW alert pogodowy

ALERTY POGODOWE Uwaga na marznące opady i silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowych części województw małopolskiego i podkarpackiego. IMGW informuje o opadach marznących w tym rejonie. Z kolei ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydane zostały dla przeważającego obszaru Polski. Bezpieczniej będzie jedynie na północnym wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody alert pogodowy IMGW zima gołoledź wiatr

ALERT POGODOWY IMGW alarmuje. W nocy w całym kraju śnieg i marznące opady

Grażyna Dąbrowska, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazała, że "w nocy z piątku na sobotę w całym kraju sypnie śniegiem". - W części zachodniej będą to również opady marznące powodujące gołoledź. Termometry pokażą od minus 10 st. C do 1 st. C - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców IMGW pogoda prognoza prognoza pogody śnieg mróz alert pogodowy