Polskie Radio
Section05
MSWiA

Szefernaker: nikt nie zamierzał wydać zgody na rosyjskie obchody, Trzaskowski mógł zadzwonić i zapytać

Nie jest prawdą, żeby jakiekolwiek ministerstwo czy instytucja państwa wydawała zgodę na tego typu wydarzenia - podkreślił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, odnosząc się do organizowanych przez ambasadę Rosji uroczystości 9 maja w Warszawie. Zapewnił, że żadna ze służb nie wesprze takich działań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja Rafał Trzaskowski Paweł Szefernaker MSWiA

Budowa zapory na granicy z Białorusią. Wiceszef MSWiA przekazał, jak idą prace

Jak powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, budowa zapory na granicy z Białorusią "idzie dobrze". - Jestem przekonany, że dotrzymamy słowa. Przypomnę, że obiecaliśmy, że zapora powstanie w I połowie roku - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo MSWiA granica straż graniczna kryzys na granicy Białoruś POLSKA

Polskie sankcje wobec Rosji. Żaryn: służby pracują nad ujawnieniem kolejnych podmiotów powiązanych z Kremlem

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że polskie służby pracują nad ujawnieniem kolejnych podmiotów i osób powiązanych z Rosją, które prowadzą interesy w Polsce. Jak dodał, będą one trafiać na kolejne listy sankcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn MSWiA wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni sankcje infografika Rosja finanse

Sankcje Polski wobec Rosji. Sprawdź, jakie firmy i osoby znalazły się na liście

50 rosyjskich oligarchów i podmiotów gospodarczych zostało wpisanych na polską listę sankcyjną – o jej powstaniu poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński. Według ministra polska lista jest uzupełnieniem unijnej listy sankcyjnej i odnosi się do oligarchów i podmiotów rosyjskich, prowadzących realne interesy na terenie naszego kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie sankcje oligarchowie kaspersky lab Mariusz Kamiński MSWiA Rosja

Samorządy mają pieniądze na pomoc uchodźcom. Rząd przekazał już ponad miliard złotych

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, pełnomocnik rządu ds. pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy Paweł Szefernaker poprosił, by samorządy wypłacały środki osobom i instytucjom pomagającym Ukraińcom. Podał, że w skali kraju do piątkowego poranka przelano 1 mld zł na konta samorządów na wszelkie kwestie związane z pomocą uchodźcom i środki dla tych, którzy im pomagają.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA uchodźcy Ukraina wojna 2022 pesel MSWiA wojna na Ukrainie

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce. Szefernaker: jesteśmy w gotowości, także podczas Wielkanocy

- System związany z napływem uchodźców z Ukrainy jest w pełnej gotowości także w czasie świąt Wielkiejnocy - zapewnił wiceszef MSWiA i pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker. Zaznaczył, że punkty recepcyjne na granicach pracują całą dobę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne relacje polsko-ukraińskie uchodźcy polska pomoc Paweł Szefernaker MSWiA

Pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy. Premier podjął decyzję

- Premier Mateusz Morawiecki powołał wiceministra administracji i spraw wewnętrznych Pawła Szefernakera na stanowisko Pełnomocnika rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jednym z zadań pełnomocnika będzie koordynacja między poszczególnymi resortami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki uchodźcy Paweł Szefernaker Piotr Müller Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA służby i bezpieczeństwo polska pomoc wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe