Polskie Radio
Section05
MSWiA

Granica z Białorusią zamknięta dla białoruskich i rosyjskich ciężarówek i naczep. Chodzi o uszczelnienie ograniczeń

Od czwartku obowiązuje zaostrzony zakaz w ruchu towarowym, którego celem jest uszczelnienie sankcji nałożonych na przewoźników z Rosji i z Białorusi. W wyniku tego granica z Białorusią została zamknięta dla białoruskich i rosyjskich ciężarówek i naczep.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA Białoruś ŚWIAT GOSPODARKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA sankcje Rosja wojna na Ukrainie Andrzej Poczobut

Przedłużone stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO. Premier zdecydował

Premier Mateusz Morawiecki przedłużył do końca sierpnia obowiązywanie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE–CRP dotyczących zagrożenia terroryzmem i cyberterroryzmem - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Resort zaapelował także do obywateli o wzmożoną czujność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo terroryzm cyberbezpieczeństwo MSWiA infografika

Syn Łukaszenki i sędzia, który skazał Poczobuta. Przedstawiciele białoruskiego reżimu wpisani na polską listę sankcji

Szef MSWiA Mariusz Kamiński w poniedziałek zdecydował o wpisaniu na listę sankcyjną i objęcie restrykcjami 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. To odpowiedź na podtrzymanie wyroku skazującego działacza polskiej mniejszości Andrzeja Poczobuta na osiem lat kolonii karnej, a także na represje ze strony władz białoruskich wobec przeciwników politycznych reżimu Alaksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński MSWiA sankcje Rosja Białoruś reżim Andrzej Poczobut więźniowie polityczni

Białoruskie i rosyjskie ciężarówki nie wjadą do Polski. Jest rozporządzenie MSWiA

Polska wprowadza dalsze ograniczenia na przejściach granicznych z Białorusią. Od północy 1 czerwca do odwołania towarowy ruch graniczny na przejściach z Białorusią będzie zawieszony. Dotyczy to samochodów ciężarowych, ciągników samochodowych, przyczep, w tym naczep, oraz zespołów pojazdów zarejestrowanych na terytorium Białorusi lub Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Unia Europejska POLSKA sankcje MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji GOSPODARKA

Represje wobec Andrzeja Poczobuta. MSWiA nakłada sankcje na Białoruś

Polska wprowadza sankcje wobec 365 obywateli Białorusi. Jak poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński, oprócz wpisania na listę sankcyjną chodzi również o zamrożenie środków finansowych i gospodarczych 20 podmiotów i 16 innych osób powiązanych głównie z kapitałem rosyjskim. To reakcja Warszawy na represje Mińska wobec dziennikarza Andrzeja Poczobuta.
Zobacz więcej na temat:  MSWiA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Mariusz Kamiński Białoruś Andrzej Poczobut represje

Represje wobec Andrzeja Poczobuta. MSWiA nakłada sankcje na Białoruś

Polska wprowadza sankcje wobec 365 obywateli Białorusi. Jak poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński, oprócz wpisania na listę sankcyjną chodzi również o zamrożenie środków finansowych i gospodarczych 20 podmiotów i 16 innych osób powiązanych głównie z kapitałem rosyjskim. To reakcja Warszawy na represje Mińska wobec dziennikarza Andrzeja Poczobuta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Mariusz Kamiński Białoruś Andrzej Poczobut represje

"Nie ma i nie będzie zgody na przymusową relokację migrantów do Polski". Zdecydowana reakcja na propozycję KE

W czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podkreślił, że "nie ma i nie będzie zgody na przymusową relokację migrantów do Polski". Do kwestii de facto obowiązkowych relokacji migrantów do państw członkowskich miała powrócić Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  migracja POLSKA Mariusz Kamiński MSWiA Komisja Europejska Unia Europejska UE

PR24 Napór na granicę Polski. Maciej Wąsik: Białoruś z Rosją próbują zbudować północny szlak migracyjny

- Wojsko buduje zaporę z drutu żyletkowego na granicy z Kaliningradem. Tworzymy tam perymetrię (elektroniczny nadzór), na jesieni będzie gotowa. Straż Graniczna będzie miała absolutny wgląd w granicę, zobaczy każde zdarzenie. Na razie nie ma tam wielkiego problemu, ale obserwujemy próby zbudowania szlaku przemytniczego przez Kaliningrad - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo MSWiA Białoruś Rosja

Wymagania dot. schronów dla ludności. Jest rozporządzenie MSWiA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  przygotowało rozporządzenie dotyczące obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Regulacja określa m.in. warunki techniczne takich obiektów, a także zasady ich projektowania i budowy. Według założeń schrony i ukrycia zapewnią ochronę dla 50 proc. ludności kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA bezpieczeństwo społeczeństwo służby i bezpieczeństwo