Polskie Radio
Section05
MSWiA

Większa pomoc dla repatriantów. Ilu ma przyjechać do Polski?

W 2018 r. zamierzamy sprowadzić co najmniej 1 tys. repatriantów do Polski - zapowiedział wiceszef MSWiA Sebastian Chwałek podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad projektem noweli ustawy o repatriacji. Do projektu poprawki wniosły kluby PiS i Nowoczesna. Teraz ponownie zajmą się nim połączone komisje administracji i spraw wewnętrznych oraz łączności z Polakami za granicą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA repatriacje Sejm MSWiA

Zniknie resort cyfryzacji? Szef MSWiA: w teorii to możliwe

– Nikt z nas nie jest przypisany do stanowiska – mówił w Trójce minister Mariusz Błaszczak, komentując zapowiedź zmian w rządzie. Pytany o swoje stanowisko szef MSWiA mówił, że m.in. Światowe Dni Młodzieży były bezpieczne, dzięki kierowanym przez niego służbom. Nie wykluczył, że zlikwidowany zostanie resort cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło Mariusz Błaszczak Beata Michniewicz Trójka MSWiA

Szef MSWiA: bezpośrednia łączność na obozach harcerskich

Ponad 550 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy, usuwając skutków podtopień i wichur. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, opady deszczu przechodziły przez obszar całego kraju, ale najbardziej intensywnie padało na południu. Wciąż obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne IMGW dla województw śląskiego i małopolskiego. – Służby, wojewodowie, a także zespoły zarządzania kryzysowego w powiatach i gminach są przygotowane – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak IMGW MSWiA nawałnica Hanna Gronkiewicz-Waltz Chojnice pogoda