Polskie Radio
Section05
chmury

prognoza pogody Zachmurzenie i przelotne opady deszczu. IMGW podał prognozę pogody

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia i centralna część Europy jest w zasięgu wyżu znad Wielkiej Brytanii. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia, a nad Skandynawią pogodę kształtuje niż z układem frontów atmosferycznych. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu znad Wysp Brytyjskich. Z północnego zachodu napływa do nas powietrze polarne morskie.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody deszcz wiatr IMGW POLSKA społeczeństwo

PROGNOZA POGODY Pochmurny weekend majowy z odrobiną słońca, możliwe też burze. Prognoza pogody IMGW

- Najbliższy weekend upłynie z przewagą chmur, ale będzie też można liczyć na chwile ze słońcem - zwłaszcza w sobotę w północnej połowie kraju, opady wtedy wystąpią głównie na południu i południowym wschodzie - wynika z prognoz pogody IMGW na najbliższy weekend. W niedzielę będzie deszczowo, a w poniedziałek pochmurnie i z przelotnymi opadami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza pogody IMGW słońce deszcz pogoda społeczeństwo

"Zachmurzenie umiarkowane i duże". Prognoza pogody na wtorek i środę

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, tylko częściowo północna część kontynentu oraz krańce południowo-zachodnie są pod wpływem słabych wyżów. Zachodnia Polska znajduje się na skraju rozległego niżu znad Atlantyku i linii zbieżności, na której powstają płytkie ośrodki niżowe. Pozostały obszar kraju jest w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i nieznacznie będzie się wahać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody IMGW