Polskie Radio
Section05
chmury

prognoza pogody Prognoza pogody na poniedziałek. Pogodnie na zachodzie, na wschodzie deszczowo

Zgodnie z prognozą pogody IMGW nad Europą dominują niże, Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale stopniowo od zachodu zacznie dostawać się pod wpływ niżu z ośrodkiem nad krajami Beneluksu. W poniedziałek do końca dnia w zachodniej połowie Polski będzie pogodnie i bez opadów. Na wschodzie przewidywane są przelotne opady deszczu. W nocy do Polski od zachodu zacznie wkraczać front atmosferyczny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW prognoza pogody prognoza pogoda deszcz Radio kierowców

PROGNOZA POGODY Część kraju słoneczna, część pochmurna. Prognoza pogody na Wielki Poniedziałek

W Poniedziałek Wielkanocny na zachodzie i północy Polski pogodna, a nawet słoneczna aura. W tej części kraju jest więc duża szansa, że lany poniedziałek będzie suchy. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - termometry pokażą do 14 stopni Celsjusza. Od południowego wschodu powoli rozbudowuje się niż znad Morza Czarnego, który przyniesie ze sobą strefę opadów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza prognoza pogody pogoda IMGW śnieg

PROGNOZA POGODY Synoptyk IMGW: niedziela chłodna, z opadami na południowym wschodzie

Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela będzie chłodna. Poczucie chłodu może potęgować północny wiatr. - Do końca dnia niedziela na południowym zachodzie będzie pochmurna i z opadami. Na pozostałym obszarze pogodnie, ale chłodno - powiedział synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Michał Folwarski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców prognoza prognoza pogody pogoda IMGW śnieg

prognoza pogody Polska będzie podzielona na dwie strefy. Sprawdź pogodę na ostatnie dni marca

Jak informuje IMGW nad Europą dominują rozległe niże z ośrodkami w rejonie Europy Centralnej, Morza Białego i Morza Śródziemnego. Związane z nimi są układy pofalowanych frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia z głównym ośrodkiem niżowym nad Morzem Śródziemnym. Nad naszym krajem przebiegają dwa pofalowane i prawie stacjonarne fronty atmosferyczne. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie, cieplejsze na południu kraju i chłodniejsze na północy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza prognoza pogody pogoda IMGW słońce wiatr Radio kierowców deszcz śnieg