Polskie Radio
Section05
wiatr

Wielka burza nad Warszawą. Zalane ulice i utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej

Bardzo gwałtowna burza przeszła nad Warszawą. IMGW wskazało, że na Bielanach spadły 22 litry deszczu. Stan wody w Warszawie na Wiśle podniósł się o 5 cm. W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi na terenie Warszawy trwają poważne utrudnienia w kursowaniu komunikacji, w tym autobusów, tramwajów oraz pociągów linii KM, SKM, WKD.
Zobacz więcej na temat:  burza IMGW pogoda wiatr deszcz POLSKA Warszawa mazowieckie regiony

Wiceszef MSWiA: w sześciu województwach sztaby kryzysowe w związku z prognozą burz i wiatru

Z uwagi na prognozowane wystąpienie bardzo silnego wiatru i burz z gradem w niedzielę po południu wojewodowie w sześciu województwach zwołają posiedzenia sztabów kryzysowych - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Jak wskazał, administrację wspierają Wojska Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker burza pogoda IMGW wiatr społeczeństwo

Gryglas: Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii dla polskiej gospodarki

Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii polskiej gospodarki; zapewni ok. 20 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną – powiedział wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.
Zobacz więcej na temat:  wiatr energia odnawialna energetyka Ministerstwo Aktywów Państwowych prąd ekologia przemysł OZE

ALERT POGODOWY Ojciec i syn rażeni piorunem, są w ciężkim stanie. IMGW ostrzega przed burzami w części Polski

44-letni mężczyzna i jego 8-letni syn zostali rażeni piorunem w miejscowości Sułków w powiecie wielickim w Małopolsce. Obaj w stanie ciężkim trafili do szpitali. Na najbliższe godziny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem.
Zobacz więcej na temat:  pogoda deszcz burze IMGW regiony wiatr prognoza pogody POLSKA alert pogodowy