Polskie Radio
Section05
festiwal filmowy

Sukces serialu TVP na Festiwalu Filmowym w Birmingham. "Młody Piłsudski" z nagrodami

Odcinek specjalny serialu "Młody Piłsudski" najlepszym pilotem serialu telewizyjnego na międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Birmingham 2020. Produkcję nagrodzono także za scenografię. Serial został wyprodukowany przez Telewizję Polską przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT serial FILM TVP Józef Piłsudski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego festiwal filmowy Wielka Brytania

Festiwal, który przychodzi do domu i zagadkowe supermoce

Wystartował 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! – W tym roku po raz pierwszy w historii tego festiwalu to nie widzowie przychodzą do kina, tylko my przychodzimy do Waszych domów – tak do wzięcia udziału w pierwszej w historii wirtualnej edycji festiwalu zapraszał w "Zagadkowej niedzieli" jego dyrektor Jerzy Moszkowicz. 
Zobacz więcej na temat:  Kasia Stoparczyk KSIĄŻKA dzieci FILM kino festiwal filmowy dzieciństwo biologia KULTURA

14. Festiwal Pięć Smaków, czyli siedem spojrzeń na Azję

Trwa 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Wydarzenie po raz pierwszy odbywa się online – dzięki temu organizatorzy mogą rozmawiać o Azji i odkrywać jej niezwykłe kinematografie z publicznością w całej Polsce. – Mamy dużą rozpiętość gatunkową i stylistyczną – filmy niezależne, niskobudżetowe i wysokobudżetowe produkcje – mówiła w "Trójkowo, filmowo" filmoznawczyni i selekcjonerka festiwalu Jagoda Murczyńska.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka KULTURA muzyka filmowa festiwal filmowy Azja Robert Gliński FILM Korea Południowa Jagoda Murczyńska

NASZ WYWIAD "Filmy pokazują, że dajemy radę". Rusza Festiwal Form Dokumentalnych NURT

W poniedziałek startuje 26. edycja Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. - Nurt dokumentu czasem porywa, czasem zabiera nas w jakieś meandry, a czasem pozwala nam wydostać się na powierzchnię, zaczerpnąć mocno oddech i chłonąć piękno tego świata - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Robert Wieczorek, koordynator festiwalu z Kieleckiego Centrum Kultury.
Zobacz więcej na temat:  film polski POLSKA FILM festiwal filmowy KULTURA

Festiwalowo-filmowa rzeczywistość online

Kino w sieci – tak najkrócej można podsumować to, co nas czeka w najbliższym czasie. Wybór filmów mamy na szczęście ogromny i to nie tylko dzięki bijącym rekordy popularności platformom, ale również wiele festiwalowych premier z konieczności odbywa się w tym roku online. Tak np. było na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage, który zakończył się w sobotę 21 listopada.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński FILM KULTURA festiwal filmowy online Toruń Camerimage Trójka

Festiwal EnergaCamerimage. Piotr Gliński: unikalne miejsce spotkań z wymagającą publicznością

Podczas gali otwarcia festiwalu filmowego Camerimage minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński potwierdził wsparcie rządu dla budowy w Toruniu Centrum Filmowego Camerimage. - EnergaCamerimage to unikalne miejsce spotkań z wymagającą publicznością — podkreślił wicepremier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo KULTURA FILM Piotr Gliński festiwal filmowy Camerimage

Artur Reinhart zaczyna najmniejszy projekt w karierze

Rozpoczyna się 28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE. Tegoroczna edycja odbywa się wyłącznie w wersji online. To nie oznacza, że zabraknie interesujących premier ze świata filmów konkursowych i spotkań z twórcami. Tymczasem na drugim końcu Polski, Artur Reinhart, dwukrotny laureat Złotej Żaby, zaczyna zdjęcia do nowego filmu Doroty Kędzierzawskiej.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Camerimage festiwal filmowy Toruń FILM KULTURA zdjęcia produkcja rozmowa Trójka