Polskie Radio
Section05
Gwiazdozbiór w PRD

W "Gwiazdozbiorze" rozmowa z Niną Karaszewską

Zapraszamy do "Gwiazdozbioru", w którym pojawiła się gwiazda tygodnia, utalentowana młoda tancerka, która uczy się tańca współczesnego w szkole w Monachium, a także jest w szkole baletowej. Nina Karaszewska przygotowuje się ponadto do matury, jednak swoją przyszłość wiąże właśnie z tańcem, który jest jej największą pasją. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom podkreśliła, że warto robić to, co się kocha.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci Marta Powałowska radio bez reklam taniec

Prawa dziecka to prawa człowieka. Rozmowa z Markiem Michalakiem

Prawa dziecka przysługują każdemu dziecku, będąc jednocześnie prawami człowieka. Przestrzegać ich musi cały świat, ale dzieci też muszą pamiętać, żeby nie tylko szanować się wzajemnie, ale szanować też świat dorosłych. Historia praw dziecka jest stosunkowo krótka. Jeszcze dwadzieścia lat temu podmiotowość dziecka nie była taka oczywista. Zakaz stosowania kar cielesnych wprowadzono dopiero w 2010 roku, a przecież życie bez przemocy jest jednym z podstawowych praw człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci radio dla rodziców Marta Powałowska

Tomasz Gregorczyk gościem w "Gwiazdozbiorze" PRD

W Gwiazdozbiorze słuchamy o nowinkach w świecie muzyki, kina oraz wsłuchujemy się w utwór, który ostatnio przekroczył 200 mln wyświetleń, czyli "Mucha w mucholocie" Aidy Nikolaychuk w aranżacji Szymona Wysockiego. Gwiazdą tygodnia jest Tomash, czyli Tomasz Gregorczyk - młody wokalista stawiający swoje pierwsze kroki w dorosłej, solowej karierze, szerszej publiczności znany jako jeden z członków zespołu 4Dreamers. Muzyka i śpiew były w jego życiu od zawsze, jednak dopiero po udziale w "The Voice Kids" pojawiła się myśl, że mógłby wiązać przyszłość ze swoją pasją.  
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci radio dla rodziców Marta Powałowska

W "Gwiazdozbiorze" relacja z XI edycji Cavaliady w Warszawie

W "Gwiazdozbiorze" gościliśmy na warszawskim Torwarze, gdzie odbywa się Cavaliady, czyli międzynarodowe zawody jeździeckie, w ramach których rywalizowali ze sobą zawodnicy najróżniejszych konkurencji w najróżniejszym wieku. Były emocje sportowe na najwyższym poziomie, a także widowiskowe konkursy specjalne i uroczyste pokazy oraz atrakcje dla publiczności. Podczas Cavaliady nie mogło oczywiście zabraknąć koni, które są tutaj prawdziwymi gwiazdami. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci Marta Powałowska

Oliwia Ogorzelska - aktorstwo od przedszkola do planu filmowego

Gościem audycji Gwiazdozbiór jest młoda aktorka Oliwia Ogorzelska z dużym dorobkiem ekranowym, znana głównie z filmu młodzieżowego "Czarny Młyn", w którym zagrała główną rolę. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom mówiła o marzeniach i ich realizacji, dorobku artystycznym, planach na przyszłość, a także o tym, jak łączyć szkołę z codziennymi obowiązkami aktorki.
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska piosenki dla dzieci

Niezwykły świat literatury dziecięcej z Grzegorzem Kasdepke

Audycja Gwiazdozbiór pełna jest ciekawostek i informacji ze świata filmu i muzyki. Gwiazdą tygodnia jest Grzegorz Kasdepke, wraz z którym przenieśliśmy się do niezwykłego świata dziecięcej literatury. Czy Kasdepke od zawsze lubił czytać książki? Co wydarzyło się podczas jednego ze spotkań autorskich, którego był gościem? Jaką drogę musi przejść tekst zanim stanie się książką? Gość Gwiazdozbioru opowiedział również, jak wyglądała ceremonia pasowania go na Kawalera Orderu Uśmiechu i skąd czerpie pomysły na przygody swoich bohaterów literackich.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Kasdepke Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska kultura dla dzieci gwiazdy