Polskie Radio
Section05
Lubin

"Poezja jest cały czas żywa". Gdzie szukać jej w miastach?

Lublin nazywany jest "Miastem Poezji", bo od 2008 roku odbywa się tam festiwal będący płaszczyzną do rozmów o poezji. W Warszawie organizowana jest akcja "Wiersze w mieście", w ramach której na ulicach stolicy można znaleźć utwory współczesnych poetów. Z kolei krakowskie "Wiersze na murach" świętują swoje 20-lecie. Poezja bez wątpienia ma swoje miejsce w dużych miastach.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski poezja Martyna Podolska wiersze Lubin Kraków Warszawa

34-latek zmarł po interwencji policji. Prokuratura przekazała wyniki badań toksykologicznych

Badania toksykologiczne materiału pobranego ze zwłok zmarłego po interwencji policji 34-latka z Lubina, wykazały obecność narkotyków w stężeniu, które mogło doprowadzić do zgonu. Informację tę potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie Dolny Śląsk policja służby i bezpieczeństwo narkotyki prokuratura Lubin Łódź

Śmierć 34-latka w Lubinie. "Matki nie dopuszczono do zwłok syna przed sekcją"

- Ciało Bartka na zdjęciach jest poturbowane, zasinione, nie da się opisać tych obrażeń - mówili na konferencji prasowej w Lubinie pełnomocnicy rodziny 34-latka, którzy złożyli wniosek o przeprowadzenie ponownej sekcji zwłok. Według prokuratury sekcja nie wykazała urazów, które byłyby bezpośrednią przyczyną zgonu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja dolnośląskie regiony służby i bezpieczeństwo Lubin prokuratura

Ponad 60 osób zatrzymanych po zamieszkach przed komendą w Lubinie. Wnioski o areszt po napaści na policjantów

Po zamieszkach pod Komendą Powiatową Policji w Lubinie zatrzymano łącznie 62 osoby; 36 usłyszało zarzuty udziału w nielegalnym zgromadzeniu. Wobec 8 skierowane zostaną wnioski o areszt w związku z czynną napaścią na policjantów - podała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Legnicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Lubin regiony dolnośląskie

Śmierć 34-latka z Lubina. Według ratownika zgon stwierdzono już na ulicy

Według ratownika zgon 34-latka z Lubina stwierdzono już na ul. Traugutta - wynika z pisma Prokuratury Rejonowej w Lubinie opublikowanego na Twitterze przez posła KO Piotra Borysa. Zdaniem policji, w chwili, kiedy funkcjonariusze przekazywali 34-latka pod opiekę ratowników, zachowane były jego funkcje życiowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Lubin policja policja polska służby i bezpieczeństwo

Zamieszki przed komendą w Lubinie i śmierć 34-latka. Sześciu policjantów zostało rannych, zatrzymano wiele osób

 - Po niedzielnych zamieszkach przed komisariatem w Lubinie zatrzymanych zostało 57 osób, sześciu policjantów zostało rannych - powiedział podczas briefingu prasowego podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. Poinformował też, że interweniujący w piątek w Lubinie policjanci, nie zostali zawieszeni w obowiązkach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Lubin policja policja polska służby i bezpieczeństwo areszt

Zamieszki pod komendą policji w Lubinie. 30 osób zatrzymanych

Manifestacja przed komendą w Lubinie w związku z piątkową interwencją policji, po której zmarł 34-letni mężczyzna przerodziła się w kilkugodzinne zamieszki. W stronę policjantów poleciały butelki, kamienie a także koktajle Mołotowa. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej. Ponad 30 osób zostało zatrzymanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo śląskie Dolny Śląsk Lubin policja policja polska