Polskie Radio
Section05
lubelskie

Bus z Ukraińcami wbił się w drzewo, nie żyją trzy osoby. Policja: kierowca prawdopodobnie zasnął

Policja wyjaśnia szczegóły wypadku ukraińskiego busa w Wereszynie (woj. lubelskie), w którym zginęły trzy osoby, w tym 6-letnia dziewczynka. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy. Wśród pozostałych poszkodowanych jest m.in. 3-letnie dziecko w ciężkim stanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek Ukraina śmierć regiony lubelskie

Nowe posterunki policji na Lubelszczyźnie. Minister Kamiński: funkcjonariusze muszą być blisko ludzi

Szef MSWiA Mariusz Kamiński, otwierając nowy posterunek policji w Turobinie na Lubelszczyźnie, podkreślił, że to kolejny etap odbudowy obecności funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo nawet w mniejszych ośrodkach. - Policja musi być blisko ludzi (...), i to niezależnie od tego, czy mieszkają w dużych miastach, czy w małych miejscowościach - mówił minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Mariusz Kamiński regiony lubelskie policja polska

Prezes PiS w Lublinie: punktem odniesienia dla Tuska są Niemcy, PO to partia zewnętrzna

- Donald Tusk i Platforma Obywatelska reprezentują w Polsce interes niemiecki, a także, w jakiejś mierze przynajmniej, rosyjski - powiedział na lubelskiej wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem #BezpiecznaPolska prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS wybory w Polsce polityka kampania wyborcza regiony lubelskie Platforma Obywatelska opozycja Jarosław Kaczyński

Kolejne jednostki powstaną na Lubelszczyźnie. Minister Błaszczak: będziemy nadal wzmacniać Wojsko Polskie

W czasie swojej wizyty w Rykach szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, o tym, że na Lubelszczyźnie powstanie wkrótce nowy dywizjon przeciwlotniczy wraz z dwoma batalionami: logistycznym i saperów. - Wzmacniamy Wojsko Polskie i będziemy kontynuowali ten proces - powiedział minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak regiony lubelskie służby i bezpieczeństwo

Szef MON: rząd PO-PSL zlikwidował bastion w Siedlcach, PiS odbudowało tu wojskową obecność

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął doktrynę, że każdy skrawek polskiej ziemi jest broniony. Powołujemy do życia nowe jednostki wojskowe w miejsce zlikwidowanych przez rząd koalicji PO-PSL, ale także w nowych lokalizacjach - powiedział w Siedlcach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Siedlce podlaskie lubelskie

Lubelscy policjanci sprawdzają, czy kierowcy ciężarówek nie łamią zakazu wyprzedzania na drogach szybkiego ruchu

Lubuska drogówka regularnie sprawdza przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania się tego typu pojazdów na drogach szybkiego ruchu – poinformował rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy. W regionie działania drogówki w tym zakresie prowadzone są cyklicznie na drodze ekspresowej S3 i autostradach A2 i A18. Policjanci wykorzystują w nich drona i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców policja kierowcy samochody kodeks drogowy autostrady drogi bezpieczeństwo na drodze mandat lubelskie

Lublin. Zbiorowe mogiły z czasu II wojny światowej w okolicach Górek Czechowskich. IPN podał nowe informacje

Instytut Pamięci Narodowej podsumował badania prowadzone w Lublinie w okolicach Górek Czechowskich. Śledczy instytutu weryfikują informacje na temat zbiorowych mogił jakie mogą znajdować się tam po przeprowadzanych przez Niemców egzekucjach w latach 1940-42.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo II wojna światowa IPN Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki regiony lubelskie Lublin

Program Inwestycji Strategicznych. Szef MSWiA: do województwa lubelskiego trafią 272 mln zł

272 miliony złotych trafią do województwa lubelskiego na realizację 115 zgłoszonych programów inwestycyjnych przez gminy popegeerowskie. Będą to pieniądze m.in. na nowe drogi czy modernizację szkół i przedszkoli - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje drogi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński Program Inwestycji Strategicznych transport logistyka POLSKA regiony lubelskie

Tragiczny wypadek w pow. lubelskim. Nie żyją dwie osoby, są ranni

Dwóch mężczyzn w wieku 34 lat zginęło w wypadku, do którego doszło w nocy na dk nr 48 w miejscowości Białki Górne (Lubelskie). Cztery ranne osoby trafiły do szpitala. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. W akcji ratowniczej brało udział 30 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online wypadek lubelskie kierowca kierowcy policja samochody straż pożarna bezpieczeństwo na drodze

Szef MON: wzmacniamy Wojsko Polskie, aby taka tragedia, jaka miała miejsce 84 lata temu, więcej się nie powtórzyła

- W 1939 roku oczekiwaliśmy na wsparcie ze strony naszych sojuszników. Zostaliśmy osamotnieni, ale wyciągamy wnioski z tych zdarzeń. Dziś wzmacniamy Wojsko Polskie. Mamy świadomość tego, że nikt za Polskę nie będzie oddawał życia, jeśli my nie będziemy gotowi tego robić - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak we Frampolu (lubelskie) podczas obchodów 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak II wojna światowa lubelskie