Polskie Radio
Section05
Mata

Studniówka 2024. Jak się przygotować na najważniejszy bal?

Początek roku to czas studniówek. Niektórzy maturzyści mają ją już za sobą, ale są też tacy, którzy przygotowują się do pierwszego ważnego balu w swoim życiu. Dziennikarze Czwórki Mateusz Kulik i Kamil Jasieński podpowiadają, gdzie w sieci szukać inspiracji stylistycznych, żeby w ten wieczór prezentować się wyjątkowo. Sprawdzamy też, jakie hity zabrzmią na studniówkowych parkietach. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka studniówka maturzyści szkoła średnia Kamil Jasieński Mateusz Kulik Mata

Muzyczne wagary w środku dnia

We wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja" Radosław Okrasko zaprosił nas na muzyczne wagary w ciągu dnia. Na liście zaprezentowanych wykonawców znaleźli się m.in. Muniek Staszczyk (ale nie w wydaniu solowym!), legenda jazz-rocka Laboratorium z gościnnym udziałem O.S.T.R. i wirtuoz harmonijki ustnej Sławomir Wierzcholski.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka o.s.t.r. Mata natalia lesz Sławomir Wierzcholski Tede muniek Muniek Staszczyk

Domowe klimaty i domowe wspomnienia

To było wyjątkowe wydanie audycji, gdyż Justyna Grabarz, będąc jeszcze w klimacie poświąteczno-domowym, postanowiła, że to właśnie dom będzie motywem przewodnim spotkania. – Dom jako budynek, jako bezpieczna przestrzeń lub element wspomnień – doprecyzowała prowadząca, zachęcając jednocześnie do dzielenia się takimi właśnie wspomnieniami.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Zbigniew Wodecki Skubas dom rodzina Mata Trójka Justyna Grabarz

Масова культура як джерело нових трендів у польській мові

Польські репери успішно впливають на сучасну польську мову. А письменники? Чи їх час вже минув? Запитуємо у черговій передачі «Польська мова без кордонів»
Zobacz więcej na temat:  культура Польська мова без кордонів музика Taco Hemingway Mata