Polskie Radio
Section05
mróz

ALERT IMGW Silny mróz, marznące opady i roztopy. Pogodowy rozstrzał w Polsce będzie zagrażał kierowcom

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed marznącymi opadami, roztopami i silnym mrozem. W dalszym ciągu mroźno będzie w Polsce wschodniej i północno-wschodniej, zaś roztopy prognozowane są w zachodniej części kraju. Na dużym terenie można się spodziewać marznących opadów. Meteorolodzy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda IMGW zima PolskieRadio24.pl prognoza pogody mróz

Zima daje się we znaki nie tylko kierowcom, ale również pieszym

Łagodne w ostatnich latach zimy uśpiły czujność i tegoroczny luty przypomniał, że śnieg i mróz o tej porze roku to nic nadzwyczajnego. A śnieg ma to do siebie, że nieodgarnięty tworzy trudne do pokonania zaspy. Przekonali się o tym mieszkańcy wszystkich regionów Polski. I choć z odśnieżeniem ulic służby dały sobie radę szybciej lub wolniej i widać już na nich asfalt, to chodniki w wielu miastach nadal są białe.
Zobacz więcej na temat:  zima śnieg pogoda mróz Kraków

ALERT POGODOWY Intensywne opady śniegu, marznący deszcz i silny mróz. Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW przed intensywnymi opadami śniegu powodującymi przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm obowiązują na Podkarpaciu. W tym regionie prognozuje się też opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Na północy kraju - silny mróz.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony alert pogodowy IMGW mróz śnieg deszcz zima gołoledź POLSKA