Polskie Radio
Section05
Pink Floyd

Przed siebie. Howard Jones, Peter Hammill i Hedone w Trójce

"Nie patrz w górę" – tak brzmi tytuł głośnego w ostatnim czasie filmu o komecie zmierzającej w stronę Ziemi. Mateusz Tomaszuk w pierwszym w 2022 roku wydaniu "Konstelacji M." patrzył przed siebie i to, na przekór nastrojowi prezentowanej w audycji muzyki, z optymizmem. Jak zwykle towarzyszyły nam emocje, których tym razem dostarczyli słuchaczom m.in. Howard Jones, Peter Hammill, grupa Hedone.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Mateusz Tomaszuk Pink Floyd

"The Final Cut". 38. rocznica ostatniego albumu Pink Floyd

"The Final Cut" – ostatni album Pink Floyd nagrany z udziałem Rogera Watersa 21 marca obchodził swoje 38. urodziny. Z tej okazji w "Wieczornym przeglądzie myśli" przypomnieliśmy fragmenty tego wydawnictwa, zarówno w interpretacji sprzed prawie czterech dekad, jak i zupełnie nowej. Poza tym wraz z Michałem Kirmuciem sięgnęliśmy po nieco już zapomniane perełki polskiego rocka progresywnego. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kirmuć Trójka MUZYKA muzyka hp Rock Tom Waits Pink Floyd

Co można odnaleźć w brzmieniu rockowych gigantów?

Utwory z debiutanckiego albumu grupy Marillion, który w miniony weekend obchodził 38. rocznicę wydania. Ponadto fragmenty koncertu Pink Floyd z Knebworth z 1990 roku, a także polska muzyka – nagrania Restless i rozmowa z członkami tego zespołu oraz utwory zimnofalowej grupy Noah Noah. A to nie wszystkie atrakcje, jakie na wtorkowy wieczór przygotował Michał Kirmuć.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kirmuć Trójka MUZYKA muzyka hp Rock Pink Floyd koncert