Polskie Radio
Section05
Podróże z Czwórką

Samochodem na weekend z Polski. Dokąd warto pojechać?

"Samochodem na weekend z Polski" to książka dla tych, którzy lubią odkrywać ciekawe miejsca, a ich ulubionym fotelem jest fotel kierowcy. - Podróże samochodowe to prawdziwa przygoda, której nie da się przeżyć, na przykład lecąc samolotem. To też okazja, żeby kilka razy w roku odkrywać nowe miejsca poza granicami Polski - przekonuje autor Patryk Korbel.
Zobacz więcej na temat:  podróże Podróże z Czwórką STYL ŻYCIA wakacje hobby Marta Zinkiewicz samochód Czwórka

Ptakova: festiwal Carbon to okazja, żeby zachwycić się Śląskiem

Carbon Silesia Festival to święto muzyki elektronicznej, które odbywa się w wyjątkowym miejscu - w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Wystąpi na nim m.in. Ptakova. Artystka pochodzi z Gliwic i w Czwórce opowiada o tym, co jeszcze warto zobaczyć na Śląsku. W tym roku impreza rozpocznie się 14 czerwca i potrwa dwa dni, a jej patronem jest Czwórka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Carbon Silesia Festival Śląsk podróże Podróże z Czwórką muzyka elektroniczna Ula Kaczyńska

Nieutartymi szlakami - pomysły na niestandardowe zwiedzanie

Wybierając się na urlop bądź na weekend coraz częściej szukamy w sieci alternatywnych przewodników. Zamiast podążać śladem standardowych turystycznych punktów, wolimy zgubić się w lokalnej dzielnicy, skosztować dobrego jedzenia lub zobaczyć piękny widok. Specjalistką od wyszukiwania takich miejsc jest Ola Przerwa-Karśnicka, która zabiera nas w podróż nieutartymi szlakami.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe zwiedzanie podróże Podróże z Czwórką