Polskie Radio
Section05
Strachy na Lachy

Pozytywne wibracje i rock w łagodnym wydaniu. Habakuk, Cochise i Tomek Lipiński w Trójce

Pozytywne wibracje od zespołu Habakuk, dźwięki prosto z Bieszczad w wykonaniu grupy Muzyczny Sagan, rockowa ballada od Cochise i Tomek Lipiński w nieco spokojniejszym wydaniu – to wszystko i jeszcze więcej znalazło się w eklektycznym zbiorze utworów zaprezentowanych w środowym wydaniu audycji "Nasza tonacja", którą poprowadził Marek Wiernik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Rock reggae Farben Lehre Marek Wiernik Strachy na Lachy Tomek Lipiński Kolumbia

W różanej tonacji. Oczy, Sokół i Bovska w Trójce

Motywem przewodnim wtorkowego wydania audycji "Nasza tonacja" były róże. Radosław Okrasko, zapewne mając w pamięci niedawne walentynki, zaprezentował nam m.in. utwór "Róża" w wykonaniu tria Oczy, rapową wersję wiersza Tadeusza Różewicza "Zielona róża" autorstwa Sokoła, Hadesa i Sampler Orchestra oraz "Dziką" Bovskiej.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp sokół Strachy na Lachy Bovska Karolina Cicha

"Każde wznowienie mnie cieszy". Lider Strachów na Lachy o nowym winylu "!TO!"

Strachy na Lachy po dziewięciu latach wznawiają album "!TO!". - Ta płyta miała być wytchnieniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia lider zespołu Krzysztof "Grabaż" Grabowski. Czy tak faktycznie było? W jaki sposób Strachy na Lachy będą świętować swoje dwudziestolecie? Dlaczego "Grabaż" prywatnie nie słucha winyli?
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Muzyczna Jedynka płyta Strachy na Lachy Krzysztof Grabowski

Strachy na Lachy w Trójce [ZOBACZ WIDEO]

Walentynki 2016 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej były dniem szczególnym – na Trójkowej scenie pojawiła się grupa Strachy na Lachy, która, podczas występu, odebrała platynową płytę za sprzedaż albumu "Piła tango". Poza tym wspólnie z muzykami świętowaliśmy reedycję tego wydawnictwa, rozszerzoną o remiksy. Koncert ten przypomnieliśmy w niedzielę (27 czerwca) na antenie Programu 3 Polskiego Radia, w streamingu wideo na stronie i FB Trójki oraz na kanale YT Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Strachy na Lachy Piotr Baron