Polskie Radio
Section05
Wojciech Surmacz

Wyłudzenia ze SKOK Wołomin. "Nazwiska ludzi ze służb"

– Wyłudzenia kredytów w SKOK Wołomin nie miały miejsca tylko w latach 2013-2014; ten proceder rozwijał się od 2002 roku. Już wtedy na liście kredytobiorców pojawiły się nazwiska ludzi z półświatka czy służb specjalnych – mówił w Kulisach Spraw Marcin Karliński ze Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. św. Michała.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SKOK przestępczość gospodarcza Kulisy Spraw Wojciech Surmacz

Bankructwo SK Banku. Czy państwo straci 130 mln złotych?

– Ponad 130 mln zł na ratowaniu upadającego banku może stracić skarb państwa. Wszystko w rękach sądu, który zadecyduje, po czyjej stronie jest racja: syndyka czy resortu finansów – poinformował „Puls Biznesu”. O sprawie SK Banku w audycji Rządy Pieniądza rozmawiali Paweł Rochowicz (Rzeczpospolita), Monika Kurtek (Bank Pocztowy) i Grzegorz Nawacki (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NBP bank bankowy fundusz gwarancyjny Ministerstwo Finansów przestępczość gospodarcza Wojciech Surmacz

Dzika reprywatyzacja. "Piramida korupcyjna jest horrendalna"

Gościem audycji Kulisy Spraw był Piotr Gozdowski, dziennikarz Pulsu Biznesu, zajmujący się m.in. sprawą nieprawidłowości wokół reprywatyzacji w Warszawie. Publicysta w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o tym, dlaczego proces zwracania nieruchomości można nazywać „dzikim”.
Zobacz więcej na temat:  afera reprywatyzacyjna dzika reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa Wojciech Surmacz Hanna Gronkiewicz-Waltz Kulisy Spraw

"Zagraniczne spółki nadal w Polsce znajdują potencjał"

Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas środowej, kolejnej już wizyty w Londynie, rozmawiał z inwestorami i instytucjami finansowymi. W Rządach Pieniądza o tym, czy działania ministra rozwoju i finansów przekładają się na rzeczywistą aktywność zagranicznych podmiotów w Polsce, mówili Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu „Vistula”, Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki inwestycje zagraniczne inwestycje Wielka Brytania Ministerstwo Rozwoju Piotr Kuczyński Wojciech Surmacz

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia rozdane

- Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia to są nagrody dla polskich firm, które pokazały, że można fajnie prowadzić biznes w Polsce. Dzisiaj polska gospodarka przeżywa szczególny czas. Nie mieliśmy jeszcze tak dobrych wskaźników po 1989 roku -  mówił Wojciech Surmacz, wicedyrektor radiowej Trójki, jeden z pomysłodawców Nagrody.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów Trójka Wojciech Surmacz gospodarka polska Izabela Woźniak Katarzyna Pruchnicka

Nagrody gospodarcze Polskiego Radia. Znamy laureatów

W piątek, 23 czerwca Polskie Radio po raz pierwszy wręczyło swoje nagrody gospodarcze. Wśród nominowanych były zarówno spółki Skarbu Państwa, jak i prywatne przedsiębiorstwa. Przyznana została też dodatkowo nagroda główna, która przypadła koncernowi PKN Orlen. O wydarzeniu mówił w Polskim Radiu 24 pomysłodawca gali, wiceszef radiowej Trójki, a do niedawna dyrektor Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia - Wojciech Surmacz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio gospodarka polska Mateusz Morawiecki przedsiębiorstwo PKN Orlen PZU PKO BP Wojciech Surmacz

Kulisy afery „polskiego mleka”

Konflikt między firmami Polindus Laktopol a Mlekpolem. – 7 lat temu założyłem spółkę Sudowia Laktopol, gdzie udziałowcami byli Polindus i Sudowia. Gdy doszło do połączenia Sudowii z Mlekpolem, to na wszystkich zebraniach była mowa, że trzeba zniszczyć spółkę. Niestety, musiałem zwolnić wszystkich pracowników. Od roku nie mogę wejść do swojej firmy – mówił w audycji Kulisy Spraw Olgierd Meysztowicz, prezes zarządu spółki Polindus Laktopol.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mleko Wojciech Surmacz przestępczość Kulisy Spraw

Polska w RB ONZ. "Jest to honor dla naszego kraju"

- Niewątpliwie wybór Polski na niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jest kolejnym certyfikatem, że propagandowa narracja jakoby została zniszczona nasza międzynarodowa pozycja jest kompletną bzdurą – powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz z Do Rzeczy. Gośćmi audycji byli także Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie) i Wojciech Surmacz (Trójka Polskiego Radia).
Zobacz więcej na temat:  ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ Rafał Ziemkiewicz Adrian Stankowski Wojciech Surmacz