Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Magazyn Europejski: Impas w negocjacjach ws. Brexitu

Główni negocjatorzy Brukseli i Londynu – Michel Barnier i David Davis – oświadczyli w ostatnich dniach, że zamierzony postęp w rozmowach na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE nie został osiągnięty. Sfinalizowanie pierwszej fazy negocjacji przesunięto tym samym na grudzień. Sprawa była głównym tematem Magazynu Europejskiego Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania Unia Europejska

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej. Rozmowy o cyfryzacji

Cyfryzacja jest głównym tematem drugiego i ostatniego dnia rozmów prezydentów krajów Grupy Wyszehradzkiej. Od piątku liderzy z Polski, Czech, Węgier i Słowacji rozmawiają w miejscowości Szekszard na Węgrzech. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda. W Polskim Radiu 24 o przebiegu spotkania opowiadał Wojciech Cegielski (IAR).
Zobacz więcej na temat:  Węgry grupa wyszehradzka cyfryzacja bezpieczeństwo w sieci Andrzej Duda prezydent Unia Europejska

Węgry: szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej

W piątek rozpoczął się szczyt prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Głównymi tematami pierwszego dnia rozmów były Bałkany Zachodnie i ekologia. O spotkaniu, które odbywa się w węgierskim mieście Szekszard z udziałem prezydenta z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, mówił w audycji Północ – Południe korespondent Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Węgry grupa wyszehradzka Andrzej Duda Bałkany Unia Europejska