Polskie Radio
Section05
ekshumacja

Litwa: odnaleziono szczątki żołnierzy AK

Edward Buczek "Grzybek" oraz prawdopodobnie Wojciech Stypuła "Bartek" i Stanisław Masiuk "Mróz" to żołnierze Armii Krajowej, których szczątki pracownicy IPN odnaleźli podczas ostatnich prac na Litwie. Ostateczne ustalenie tożsamości "Bartka" i "Mroza" wymaga badań DNA. W magazynie "Polacy w Świecie" podsumowanie prowadzonych przez trzy tygodnie poszukiwań.
Zobacz więcej na temat:  ekshumacja Armia Krajowa IPN Instytut Pamięci Narodowej Litwa

"Cały kontekst w tej sprawie ma charakter polityczny"

Chcę powiedzieć jedno, nie mam czego się bać i pan prezes Kaczyński mnie nie przestraszy - powiedział Donald Tusk po wyjściu z Prokuratury Krajowej, gdzie zeznawał w charakterze świadka w śledztwie dot. nieprawidłowości przy przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Zakończone przesłuchanie relacjonuje w PR24 reporterka Polskiego Radia 24 Małgorzata Głogowska. 
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Prokuratura Krajowa Donald Tusk Jarosław Kaczyński ekshumacja

Katastrofa smoleńska. Zbezczeszczono zwłoki admirała

"Gazeta Polska" pisze, że w trumnie admirała Andrzeja Karwety, dowódcy Marynarki Wojennej, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji. Jak ustalił tygodnik, w niektórych trumnach pozostałych ofiar Rosjanie świadomie przemieszali szczątki mężczyzn i kobiet. Tę bulwersującą sytuację komentowała w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, dziennikarka TVP oraz Piotr Pałka (Rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku ekshumacja Anita Gargas Rosja