Puszcza Kampinoska. Jakie tajemnice skrywa?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2024 19:50
W audycji m.in. wybierzemy się do Puszczy Kampinoskiej, a naszym przewodnikiem będzie Adam Robiński.
W audycji Czwórka do kwadratu wybierzemy się m.in. do Puszczy Kampinoskiej.
W audycji "Czwórka do kwadratu" wybierzemy się m.in. do Puszczy Kampinoskiej.Foto: shutterstock/Piotr Krzeslak/

W niedzielnym wydaniu audycji "Czwórka do kwadratu” wybierzemy się do Puszczy Kampinoskiej. A to za sprawą książki "Puszcza domowa. Co kryje Kampinos", której autorem jest Adam Robiński, certyfikowany przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym. W swojej książce przekonuje, że Kampinos to nie tylko poszycie, drzewa i zwierzęta, ale także bagna i łąki. To także historia, za którą mogą się kryć średniowieczne grodzisko na skraju wielkiego moczaru i zgliszcza tartaku, gdzie słychać jeszcze echa wielkiej wojny. To także historie ludzi związanych z tym miejscem. W Czwórce Adam Robiński pojawi się po godzinie 17.00 i wspólnie będziemy odkrywać tajemnice tego niezwykłego miejsca. 

Pozostając w kręgu przyrody, wraz z Dariuszem Dziektarzem, autorem książki "Rozejrzyj się. Fascynujący świat polskiej przyrody" będziemy poznawać sekrety i tajemnice bogatego świata natury istniejącego w naszym bezpośrednim otoczeniu. 

Będziemy także podróżować, a w naszym studiu pojawią się Katarzyna Bobola i Piotr Kersz, twórcy bloga podróżniczego i przewodnika "Europa Samochodem". Czy istnieje inne rozwiązanie na podróżowanie niż samodzielne planowanie trasy lub męczące objazdówki proponowane przez biura podróży? Nasi goście, którzy aktualnie są na Islandii mają propozycje wyjazdów objazdowych, gdzie założeniem jest przemieszczanie się wypożyczonym na miejscu samochodem. Więcej o swoich podróżach opowiedzą po godzinie 15.00.

 

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w niedzielę (23.06) o godzinie 15.00 zaprasza Weronika Puszkar

aw

Czytaj także

Fiskars to miasto sztuki, nie tylko noży i nożyczek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 13:38
Finlandię kojarzymy głównie z Helsinkami, Laponią i Muminkami. Warto zagłębić się mocniej w ten kraj i poznać jego tajemnice. Wyjątkowym miejscem jest Fiskars, niezwykle malownicze miasteczko znane z nożyczek, które dziś wyrasta na fińską stolicę sztuki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy podróżnicze na rok 2024. Malediwy i auta 4x4 - przyciągają turystów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 20:36
Wyprawa na Malediwy i podróże autami 4x4 wymieniane są w zestawieniach trendów podróżniczych na rok 2024. Kasia i Kuba, autorzy bloga Dobra Podróż, starają się wyprzedzać trendy i uczyć odpowiedzialnych podróży. 
rozwiń zwiń