Gry, perfumy, teatr i taniec. Znajdź swoją pasję

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2024 07:42
Majowy czas słońcem budzi nas z zimowego lenistwa, daje siłę do działania i poszukiwania nowych pasji i zajawek. Może warto wpaść w świat tworzenia gier, albo komponowania własnych perfum. Daj się zainspirować. 
Zawsze jest dobra pora, żeby posłuchać Czwórki.
Zawsze jest dobra pora, żeby posłuchać Czwórki. Foto: shutterstock/Halfpoint

Tuż po 12.00 spotkamy się z Patrykiem Gałachem, twórcą gier, związany z branżą od ponad dekady z Lublin GameDev. Świat gamingu wciąga wielu, przykuwa ich do komputera na wiele godzin, ale równie fascynujące może być tworzenie gier. Sprawdzimy jak rozpocząć przygodę z tworzeniem gier wideo, ale i planszówek. Opowiemy jak zabawa i pasja mogą przerodzić się w pracę, przynosząc spory dochód. Zdradzimy tajemnice zawodu testera gier i zaprosimy na lubelskie spotkanie pasjonatów gamedevu. 

Jeśli jednak komputery i gaming to zdecydowanie nie nasz świat, to zapraszamy na łąkę, do lasu, a później do "laboratorium". Sprawdzimy jak stworzyć swoje własne perfumy i czy da się to zrobić w domowych warunkach. W ten świat zabierz nas Weronika Puszkar.  

Po 14.00 spotkamy się z Dominiką Śliwińską-Chrząszcz, która z miłości do tańca tworzyła Creative Cut Project. Pasjonatów ruchu włączyła w niezwykłą inicjatywę, w której powstają filmy taneczne, a teraz spektakl teatralny (na deskach Teatru Kino Elektronik) - tańczący amatorzy pracują nad niezwykłym przedstawieniem.

- Taniec jest dla wszystkich, w projekcie są bardzo różne osoby. Ja postanowiłam się odważyć i podjąć się tej inicjatywy - stworzyć grupę do projektów, w której będą zasady, w której zaufam sobie, przestanę się hamować - podkreślała na antenie Czwórki. - Wyciskam z siebie wszystko, czego się nauczyłam. Nie jest jednak łatwo pracować z grupą, w której są 43 osoby. To wyzwanie, bo to ludzie pełni emocji, opinii, swoich zdań.  

***

Na audycję z cyklu "Czarno na żółtym" w niedzielę (26.05) o 12.00 zaprasza Marta Zinkiewicz


Czytaj także

Wiedźmin 4. Kiedy rozpoczną się prace nad grą?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 09:50
To świetna wiadomość dla fanów Wiedźmina i sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wszystko wskazuje na to, że CD Projekt, który ma za sobą drugi pod względem przychodów rok w historii, już za kilka miesięcy rozpocznie produkcję gry Wiedźmin 4.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Food trucki. "To jedzenie zgodne z ideą slow food"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2024 14:00
Kiedyś były objazdowe budy z jedzeniem, dziś food trucki są nieodłącznym elementem miejskiej kultury. Parkują tam, gdzie toczy się życie. Dowożą lunch do biurowców, pojawiają się na festynach, zlotach food trucków i letnich festiwalach muzycznych.
rozwiń zwiń