Marta Zgutczyńska: lubię komedię, ale nie lubię przypału

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 08:50
Marta Zgutczyńska to aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Jej wielką pasją jest komedia, którą realizuje tworząc krótkie formy komediowe do internetu. - Opowiadam o mikroświecie dyskontów spożywczych, w którym obowiązują pewne zasady i dzieją się rzeczy, których doświadcza każdy z nas - mówi aktorka i twórczyni internetowa.  
Prowadząca audycję Marta Hoppe oraz aktorka Marta Zgutczyńska- Kozłowska w Czwórce.
Prowadząca audycję Marta Hoppe oraz aktorka Marta Zgutczyńska- Kozłowska w Czwórce. Foto: Czwórka/Martyna Ogonek
  • Marta Zgutczyńska jest aktorką znaną z takich seriali jak "1670", "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia" i "Na Wspólnej".
  • W internecie jako Zguta prezentuje krótkie formy komediowe, których akcja dzieje się w dyskoncie spożywczym.
  • Marta Zgutczyńska sama wymyśla do nich scenariusze, tworzy dla siebie role i wszystko reżyseruje.  
  • - Największym komplementem, dla mnie jako aktorki, jest to, że moi widzowie naprawdę myślą, że pracuję w dyskoncie - mówi gość Czwórki.

O życiu w osiedlowym dyskoncie

Akcja filmików Marty Zgutczyńskiej toczy się w dyskoncie, bo jak tłumaczy gość Czwórki, dyskont to wdzięczne miejsce do tego typu działań. - Wszyscy chodzimy do takich sklepów i dobrze wiemy, jak dużo absurdalnych sytuacji się tam dzieje - mówi. - Sama wymyślam scenariusze i staram się je dodatkowo ubarwić, ale często dostaję wiadomości od pracowników dyskontów, że takie historie naprawdę się zdarzyły.   

"Filmy kręcę w minutę"

- Obiecałam sobie, że nigdy nie będę nagrywać w swoim sklepie osiedlowym, bo przecież gdzieś muszę robić zakupy - śmieje się aktorka. - Ale odwiedziłam zdecydowaną większość dyskontów w Warszawie. To są jednorazowe strzały: wchodzę, kładę telefon, nagrywam i po minucie wszystko mam gotowe. Rzadko robię duble, bo ochrona jednak to wszystko obserwuje, a ja lubię komedię, ale nie lubię "przypału". Zwykle jednak jestem traktowana życzliwie i z uśmiechem. I pragnę podkreślić, że bardzo szanuję pracę wszystkich osób zatrudnionych w dyskontach i w ogóle w handlu.

Normalny klient część 5 / ZGUTA

Do nagrań Marta Zgutczyńska przygotowuje się w domu. Pisze scenariusz, przebiera się i z gotowym planem idzie "na zakupy". Czasami wciela się w postać ekspedientki albo kierowniczki sklepu, czasami gra zwykłą klientkę. Najczęściej kręci w przypadkowych przestrzeniach, bo i tak widzowie wiedzą, w którym sklepie się znajduje.     

Zobacz także:

Kim jest Marta Zgutczyńska?

Marta Zgutczyńska w 2008 roku skończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich. Debiutowała w spektaklu Irwina Shawa "Pogrzebać umarłych" w reżyserii Jana Machulskiego. Występowała także w takich serialach jak "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia" czy "Na Wspólnej", a ostatnio możemy oglądać ją w wielkim przeboju Netfliksa pt. "1670". Na swoim kanale wciela się w postać, którą sama sobie stworzyła. I sama się reżyseruje.

Posłuchaj
20:09 CZWÓRKA Czwórka do piątej - zguta 20.12.2023.mp3 Kim jest Zguta? Rozmowa z Martą Zgutczyńską- Kozłowską (Czwórka do piątej/Czwórka)

"Zguta" spełnia moje marzenia 

- W projekcie Zguta jestem po prostu kierowniczką – opowiada rozmówczyni Marty Hoppe. - Spełniam się, bo mogę poruszyć każdy temat i zagrać, kogo tylko chcę. Nikt mi nie powie, że do tej roli się nie nadaję, albo że powinnam to zrobić inaczej. Taka artystyczna wolność daje mi ogromną radość.

Największym komplementem, dla mnie jako aktorki, jest to, że moi widzowie naprawdę myślą, że pracuję w dyskoncie. W prywatnych wiadomościach pytają mnie o to, jakie będą promocje w przyszłym tygodniu i co sądzę o danym produkcie. To znaczy, że jestem wiarygodna. Że stworzyłam postać, której można zaufać – dodaje gość Czwórki.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Marta Zgutczyńska (@zguta_)

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Marta Zgutczyńska (aktorka, twórczyni internetowa)

Data emisji: 20.12.2023

Godzina emisji: 14.15

kul/kc

Czytaj także

Julia Rosnowska: wyobraźnia to nasze jedyne ograniczenie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 13:30
Przyznaje, że aktorką została "z przypadku", natomiast życie w bliskości do natury wybrała świadomie. - Zaczęło się od miłości do zwierząt, potem przez chwilę podyplomowo studiowałam zielarstwo. Mam w sobie dużą wiarę w siłę roślin - opowiada Julia Rosnowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie jak z obrazka. Społecznościówki i samoakceptacja

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:00
W czasach narodowej kwarantanny blogerzy, influencerzy mają ręce pełne roboty, a my chętnie konsumujemy ich treści. - To, co oglądamy ma na nas ogromny wpły. Widząc "idealne życia" zaczynamy wierzyć, że one istnieją naprawdę - mówi dietetyk Barbara Dąbrowska.
rozwiń zwiń