Natalia Sisik - jak być znaną influncerką? "Trzeba mieć pomysł na siebie"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 18:45
Natalia Sisik jest influencerką i autorką popularnego profilu w mediach społecznościowych. Od sześciu lat prowadzi go wraz ze swoim chłopakiem Jarkiem. Początek wspólnych działań był też początkiem miłości. Teraz ich profil obserwują miliony followersów.
Natalia Sisik opowiadała o swoim profilu w mediach społecznościowych . Na zdj. z prowadzącą audycję  Martą Hoppe
Natalia Sisik opowiadała o swoim profilu w mediach społecznościowych . Na zdj. z prowadzącą audycję Martą Hoppe Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • Natalia Sisik jest influencerka, która od kilku lat aktywnie działa w internecie.
  • Razem ze swoim chłopakiem Jarkiem są autorami popularnego profilu NewsNaDziś.
  • Natalia w Czwórce opowiada o swoich początkach, popularności i zdradza tajniki bycia influencerką. 

Z Natalią Sisik spotykamy się w walentynki, okoliczności są dość romantyczne, dlatego też sięgamy do początków jej relacji z Jarkiem. 

- To nie od razu była miłość. Na początku miało być profesjonalnie. Obydwoje pochodzimy z Siedlec, gdzie nasze drogi się przecinały, ale na czas studiów się rozeszły - wspomina Natalia. - Wyjechałam do Łodzi, potem przeniosłam się do Warszawy, wtedy Jarek się do mnie odezwał i spotkaliśmy się. Jarek postanowił mi pomóc w śpiewaniu, moich działaniach i w rozwoju różnych rzeczy, którymi się interesowałam. Więc było to spotkanie trochę biznesowe, ale gdzieś tam zaiskrzyło między nami po jakimś czasie. A później wyszło w sumie tak, że "stała się miłość".


Natalia Sisik i jej droga do mediów społecznościowych 

Natalia uwielbia śpiewać, chodziła do szkoły muzycznej, należała do chórów, jeździła na konkursy piosenki poetyckiej. Tak zrodził się na początku pomysł nagrywania coverów ulubionych artystów w ważnych i ciekawych dla nich miejscach.

- Muzyka zawsze ze mną była, ale to dzięki Jarkowi też znalazłam nową drogę. On zauważył we mnie potencjał do bardziej dziennikarskich rzeczy i rzeczywiście mocno się w tym odnalazłam. Wtedy pojawił się nowy format, który powstał na początku pandemii - opowiada gość Czwórki. - Wymyślił go Jarek. Powiedział, żebym się w tym super sprawdziła, bo teraz jest taki czas, że potrzebujemy dużo informacji, dużo wiadomości, no i jest dużo młodych widzów, którzy trochę nie wiedzą, co się dzieje. Więc postanowiliśmy zacząć nagrywać taki content.

 
Od samego początku ustalili, że to Natalia będzie twarzą profilu, to miał być jej format, z którym mieli ją identyfikować widzowie.

- To była bardzo dobra decyzja. Jarek współpracuje z różnymi twórcami, z różnymi artystami, i ma coś takiego w sobie, że on widzi coś, czego inni nie widzą - tłumaczy Natalia. - Często widzi ich potencjał, coś, w czym ktoś się może odnaleźć i w czym się mocno sprawdza.Natalia i @NewsyNaDziś 

Na swoim profilu Natalia publikowała różnorodny content: śpiewanie, komedie, DIY, gotowanie, treści związane z modą i urodą. Teraz są to gównie wywiady i newsy.

- Staramy się, żeby newsy były każdego dnia. Czasami też pojawia się kilka informacji, a czasami, z różnych względów, zdarzają się dni, kiedy ich nie ma - tłumaczy rozmówczyni Marty Hoppe. - Czuję się odpowiedzialna za to, co przekazuję, korzystam więc z serwisów Polskiej Agencji Prasowej, Reutersa, a także ze stron różnych kanałów informacyjnych. Oczywiście newsy sprawdzamy w różnych innych źródłach, czasem ta narracja pomiędzy polskimi i zagranicznymi newsami jest nieco inna, więc warto to sobie porównać i sprawdzić.Mieć pomysł na siebie

Natalia od sześciu lat jest aktywna w sieci, a popularność jej profili rośnie. Na TikToku ma blisko trzy miliony followersów. - Mówię do mikrofonu i do kamery. Jednak myśl, że gdzieś tam, z tyłu tej kamery, są prawdziwi ludzie, jest trochę przerażająca - zdradza gość Czwórki. - Z drugiej jednak strony to ekscytujące, że mogę się tym wszystkim podzielić z widzami. Miłe jest też, kiedy zaczepiają nas na ulicy i możemy spotkać się na żywo. 

A jaką ma radę dla przyszłych influencerów? - Warto mieć pomysł na siebie. Warto też wiedzieć, co chcemy wrzucić do sieci - podpowiada Natalia Siski. - Zanim więc wrzucimy filmik do sieci, dobrze usiąść z kartką papieru i rozpisać to wszystko. I tak jak wcześniej wrzucaliśmy filmiki na Facebooka, potem pojawił się TikTok, więc warto korzystać z tych nowych mediów.


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Natalia Sisik (influencerka, autorka profili NewsyNaDziś) 

Data emisji: 14.02.2024

Godzina emisji: 14.25

aw/wmkor


Czytaj także

Studia za granicą. Na Elab Education Expo dowiesz się jak i gdzie studiować

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 15:14
Studia za granicą kuszą wielu. Na Elab Education Expo można poznać zagraniczne uczelnie, dowiedzieć się jak i kiedy na nie aplikować, ale też nawiązać międzynarodowe kontakty. Czwórka jest patronem tego wydarzenia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sesja egzaminacyjna - o czym warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 21:50
Na uczelniach wyższych trwa sesja egzaminacyjna. W Czwórce wraz ze studentami podpowiadamy, jak podejść do swojej pierwszej sesji. 
rozwiń zwiń