Rynek pracy, wakacje kredytowe i jedzenie młodych. Popołudnie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 23:00
W audycji "Czwórka do piątej" między innymi porozmawiamy o zmianach na rynku pracy, powiemy o przepisach przedłużających wakacje kredytowe, a także zajrzymy do talerzy młodych Polaków.  
Zawsze jest dobra pora by włączyć Czwórkę.
Zawsze jest dobra pora by włączyć Czwórkę.Foto: shutterstock/Guas

W środowe popołudnie gościem audycji "Czwórka do piątej" będzie Klaudia Fotyniuk, doradca zawodowy. Porozmawiamy z nią o przebranżowieniu. Jak się okazuje, w trakcie kariery zawodowej coraz częściej zmieniamy branżę, w jakiej działamy. W Czwórce sprawdzimy, jak to wygląda w odniesieniu do różnych pokoleń.

Dowiemy się, które pokolenie nie jest stałe w zawodowych uczuciach i najczęściej zmienia pracę. Porozmawiamy także o zetkach i sprawdzimy, co mówi raport na temat ich zatrudnienia. Gdzie osoby z pokolenia zetek najczęściej szukają pracy? Na to pytanie odpowiemy po godzinie 14.00.

W dalszej części programu studio Czwórki odwiedzi Bartosz Turek ekspert rynku nieruchomości, a pretekstem do spotkania są nowe wakacje kredytowe. 15 maja bowiem wchodzą w życie przepisy przedłużające wakacje kredytowe na 2024 rok. Oznacza to, że od 1 czerwca kredytobiorcy będą mogli zawieszać spłatę rat kredytu. Z wakacji mogą skorzystać jednak tylko osoby z kredytami do 1,2 mln zł, których miesięczna rata wynosi minimum 30 procent dochodu gospodarstwa domowego. Jakie są jeszcze zasady korzystania z wakacji kredytowych? O tym w rozmowie z ekspertem, na którą zapraszamy po godzinie 15.00. 

W audycji także nasz reporter Jędrzej Rosiewicz sprawdzi, czy młodzi ludzie wolą jeść w domu, czy na mieście. Dowiemy się, z czego składają się codzienne posiłki młodych. Czy robią sobie plan żywieniowy na tydzień, miesiąc i czy kontrolują wydatki na jedzenie? Tym tematem zajmiemy się po godzinie 16.00

W naszym popołudniowym paśmie nie zabraknie także ciekawostki naukowej oraz dużej dawki najlepszej Czwórkowej muzyki. 


***

Na audycję z cyklu "Czwórka do piątej" - w środę (14.05) o 14.00 zaprasza Marta Hoppe.

aw/wmkor

 

Czytaj także

Influencerzy - czy są współczesnymi autorytetami?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2023 21:35
- Nastąpiła redefinicja pojęcia "autorytet". Zresztą w ogóle autorytety są, tworzą się i przemijają. Są autorytetami tylko w konkretnych dyscyplinach czy też w tym, na czym się znają - mówi w Czwórce dr Małgorzata Bulaszewska, kulturoznawczyni. - I tak samo funkcjonują influencerzy. Można powiedzieć, że oni są autorytetami dla swoich grup odbiorców, czyli dla followersów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Sadowska. Plany na serial o patoinfluencerach, gry i muzykę [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2024 16:31
Maria Sadowska i Maja Staśko rozpoczęły prace nad serialem o świecie, w którym sprawcy przemocy stają się celebrytami, idolami młodzieży. Inspiracją dla reżyserki była "Pandora Gate". - To historia bardzo uniwersalna ubrana w nowe szaty, w szaty nowych technologii - mówi Maria Sadowska. 
rozwiń zwiń