Nauka dziergania. "Szydełko i druty potrafią zmienić życie"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 08:50
- Każdy ukończony projekt to radość i satysfakcja, ale też poczucie większej pewności siebie. I to nie tylko na polu dziergania, ale w ogóle w życiu - mówi Martyna Brzozowska, organizatorka warsztatów szydełkowania.
Marta Brzozowska (Zrób mi mamo) i Marta Hoppe - prowadząca audycję.
Marta Brzozowska ("Zrób mi mamo") i Marta Hoppe - prowadząca audycję.Foto: Czwórka
  • Martyna Brzozowska pomaga odkryć kobietom pasję dziergania szydełkiem i na drutach.
  • Jak przekonuje, jest to pasja dla każdego.
  • Gość Czwórki organizuje też bezpłatne warsztaty szydełkowania dla początkujących.
  • Podczas dwóch tygodni można nauczyć się szydełkować i wydziergać swoje pierwsze dzieła: podkładki ze sznurka i swoją pierwszą szydełkową maskotkę - zapewnia Martyna Brzozowska.

Psychologia dziergania

W nauce robienia na drutach czy na szydełku liczy się cierpliwość, tutaj nie da się czegoś opuścić czy przeskoczyć. I to nie jest żadne odkrycie. - Ale jeśli przełożymy to na życie codzienne, działania, okaże się, że łatwiej nam będzie poradzić sobie z realizacją zadań. Praca "krok po kroku" daje lepsze efekty niż "wszystko naraz" - mówi gość Czwórki. - Cierpliwość, staranność i dokładność sprawdza się na wielu płaszczyznach.

Martyna Brzozowska - pani od szydełkowania

Martyna Brzozowska prowadzi też bezpłatne warsztaty szydełkowania dla początkujących. W ubiegłym roku uczestniczyło w nich 10 tysięcy kobiet. - Dzierganie jest naprawdę proste i absolutnie każdy może się tego nauczyć. Co więcej, kiedy połknie się bakcyla, to nie ma dnia bez myślenia o szydełkowaniu - śmieje się rozmówczyni Marty Hoppe. - U mnie zaczęło się od szydełkowych maskotek, które zaczęłam robić dla swoich dzieci.  

Warsztaty trwają dwa tygodnie. Spotkania odbywają się na zamkniętej grupie na Facebooku, ale tutoriale są dostępne dla wszystkich uczestniczek przez całą dobę.

Jak nauczyć się szydełkowania? Zacznij od opaski

- To są konkretne ruchy dłońmi, które trzeba opanować. Dostępne są też wzory, czyli dokładne instrukcje, gdzie i ile oczek zrobić, żeby zrobić sobie na przykład czapkę. To jest droga do tworzenia własnych projektów. Długa, ale warto w nią wyruszyć - przekonuje Martyna Brzozowska. - Na początek polecam zrobienie opaski, bo tutaj szybko widać efekty naszej pracy. Potem możemy wydziergać szalik, ale nie za długi, żeby się szybko nie zniechęcić.

Zobacz także:

Ile kosztuje sweter z wełny?

- Namawiam, żeby do dziergania używać włóczek o dobrym składzie, przyjaznym dla skóry. Niestety one kosztują dużo więcej niż akryl, dlatego zrobienie takiego swetra nie zawsze jest tańsze od zakupów w sklepie. Natomiast na pewno da dużo większą satysfakcję - podkreśla twórczyni "Zrób mi mamo". 

Posłuchaj
20:40 CZWÓRKA Czwórka do kwadratu - dzierganie 31.02.2024.mp3 Nauka dziergania - jak się do tego zabrać? (Czwórka do piątej/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadziMarta Hoppe

Gość: Martyna Brzozowska (założycielka strony "Zrób mi mamo", prowadząca warsztaty szydełkowania)

Data emisji: 31.01.2024

Godzina emisji: 15.20

kul/wmkor

Czytaj także

Jak prowadzić konto na Instagramie, żeby odnieść sukces?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 15:20
- Kluczem do sukcesu jest pasja. Jeśli uczynimy ją głównym źródłem kontentu, jest szansa, że ktoś to zauważy i doceni - mówi Małgorzata Dumin, dyrektor GLOW by LifeTube.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Zgutczyńska: lubię komedię, ale nie lubię przypału

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 08:50
Marta Zgutczyńska to aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Jej wielką pasją jest komedia, którą realizuje tworząc krótkie formy komediowe do internetu. - Opowiadam o mikroświecie dyskontów spożywczych, w którym obowiązują pewne zasady i dzieją się rzeczy, których doświadcza każdy z nas - mówi aktorka i twórczyni internetowa.  
rozwiń zwiń