Michał Piela: szkoła aktorska nie uczy promocji siebie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 13:05
Michał Piela to aktor, którego rozpoznajemy bez problemu. Gra i w serialach, i w teatrze, i w filmie. W Czwórce przyznaje, że lubi pracować. Marzy by zagrać psychopatę.
Audio
  • Michał Piela opowiada o swoim zawodzie i zaprasza na spektakle (Ex Magazine/Czwórka)
Michał Piela
Michał Piela

- Podobno jestem pracoholikiem, pracuję i w serialu "Ojciec Mateusz" i w teatrze u pani Krystyny Jandy, mam też parę spektakli poza teatrem - mówi Michał Piela. - Teatr niesie większą adrenalinę, bo to jest zawsze wychodzenie przed żywego widza, a nie przed tego, od którego oddziela mnie ekran, to jest fenomenalne.
Seriale przyniosły mu ogromną popularność. - Anonimowości nie ma za dużo w moim życiu, ale to mi nie przeszkadza. Staram się nie zwracać na to uwagi i być miłym dla tych, którzy mnie zaczepiają - mówi gość Uli Kaczyńskiej. - Ale czasem też mam gorszy dzień.
Aktor zaznacza, że nie można negować pracy w serialach. Zauważa, że takie role też dużą dają, choćby obycie z kamerą. Idą za tym też popularność i pieniądze. - Serial też daje warsztat i o tym tez nie można zapominać - podkreśla Czwórkowy gość.
Michała Pielę, bez wątpienia możemy zaliczyć do grupy aktorów charakterystycznych. Wspominając czasy studenckie gość Czwórki przyznaje, że dopiero o 1,5 roku szkoły zrozumiał, o co chodzi w tym zawodzie.
Jakie role Michał Piela chciałby zagrać, jak wspomina szkołę aktorską, czego go nauczyła, a co musiał wypracować sam, dowiesz się słuchając załączonej audycji "Ex Magazine".

(pj)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka FILM
Czytaj także

Dla kogo Maliny? Na liście Al Pacino, Kidman, Cage

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 12:30
Tuż przed wręczeniem filmowych Oskarów, w USA ogłoszono nominacje dla najgorszych filmów, aktorów i reżyserów. Złote Maliny zostaną wręczone w tym roku po raz 32.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Bobrowski został ginekologiem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 11:00
- Strzelałem, boksowałem, skakałem ze spadochronem i nurkowałem, ale poród to ogromne przeżycie – przyznaje aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Aktorstwo to ostatnia rzecz, jakiej chciałam"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 19:00
- Byłam tak nieśmiała, że wstydziłam się nawet poprosić w sklepie o cukier. Często więc stałam w kolejce po pięć razy - wspominała Anna Dymna. Znakomita aktorka opowiada w Dwójce o sobie i swojej pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Szczepkowska: ojciec uważał, że jest za wysoki na scenę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 15:30
- Borykał się z tym zbyt wzrostem przez całą karierę – znakomitego aktora i pedagoga w 90. rocznicę jego urodzin wspominała w Dwójce jego córka.
rozwiń zwiń