Jakie będzie lato 2025? To czas ciepełka, a może pogoda nas zaskoczy?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2025 13:22
Maj był deszczowy, czerwiec wietrzny. A jakie będą lipiec i sierpień? Uczniowie już kończą szkoły, studenci zamykają semestr, urlopy w pracy też już zaplanowane - czy na wakacyjny czas możemy liczyć na dobrą pogodę, a może już czas przyzwyczaić się do ekstremalnych zjawisk - jak susze, powodzie, pożary, tropikalne noce?
Czekają nas słoneczne dni, a może deszcze i zawieruchy?
Czekają nas słoneczne dni, a może deszcze i zawieruchy?Foto: MRProduction/Shutterstock.com

81 procent Europejczyków zmieniło plany wyjazdowe przez przewidywaną pogodę. Szczególnie upały krzyżują nasze plany. Jak mogą one wpłynąć na nasz wypoczynek?

Badania przeprowadzone przez Europejską Komisję Podróży (ETC) pokazują, że 81 proc. Europejczyków wyznało, że zmieniło swoje plany urlopowe z powodu czynników związanych z globalnym ociepleniem. Prawie jedna trzecia wybiera miejsca, w których pogoda jest łagodniejsza. To powoli staje się trendem, gdzie ludzie zamiast jechać nad Morze Śródziemne, wybierają inne kraje, gdzie nie ma upałów, albo przesuwają swoje wakacje na jesień. Sprawdzimy czy ten trend dotyczy też Polaków. 

W drugiej godzinie audycji Magdalena Dziadosz opowie o nieznanej stronie polskich wód. "Polska z pomysłem. Rzeki i jeziora" - autorstwa gościni Czwórki - to książka, która przenosi nas w wodne krajobrazy naszego kraju. Świat dzikiej przyrody występujący wokół akwenów to bogactwo fauny i flory, warty poznania szczególnie podczas aktywnego wypoczynku.

***

Na audycję z cyklu "Szanuj zieleń" w sobotę (28.06.) o godz. 8.00 zaprasza Marta Hoppe

pj/kajz


Czytaj także

Jak przetrwać upał w mieście? Jak uciec od gorąca?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2024 10:45
Wysokie temperatury są mocno dokuczliwe w dużych miastach. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą pomóc przetrwać upał, zwiększyć miejską odporność i zadbać o swój komfort. 
rozwiń zwiń