Z przyrodą za pan brat. W naturze szukamy ukojenia i zabawy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2025 11:45
Relaks w naturze niektórzy uważają za najlepsze wakacje. Są jednak tacy, którym to nie wystarcza, a przyroda staje się dla nich polem eksploatacji, zabawy i zdobywania wiedzy. W "Science zone" wkroczymy w świat arborystów i ornitologów. 
Natura to miejsce relaksu i wielu naszych aktywności
Natura to miejsce relaksu i wielu naszych aktywnościFoto: Shutterstock/vp_art

W samo południe, we wtorek, wkroczymy w świat drzew a naszymi przewodnikami będą: dr hab. Ewa Zaraś, architekt krajobrazu i dendrolog, Katedra Ochrony Środowiska i Dendrologii, Prodziekan ds. Dydaktyki Wydziału Ogrodniczego SGGW, Piotr Konarski, student i arborysta, Andżelika Kryńska, studentka SGGW.

Wraz z naszymi gośćmi wkroczymy na leśne ścieżki, sprawdzimy ile mierzy najwyższe drzewo na świecie i gdzie się znajduje. Ale opowiemy też o drzewnej wspinaczce - porozmawiamy o tym jaki wpływ na wspinaczkę po drzewach mają pogoda i pora roku, jak wygląda nocleg na drzewie, w co wyposażeni są wspinacze. 

Zobacz też:

W drugiej godzinie audycji pozostaniemy w świecie przyrody. Wraz z Witkiem Muchowskim, przewodnikiem wypraw NaPraki.pl sprawdzimy po co i dlaczego ludzie obserwują ptaki. Co trzeba zabrać na ich podglądanie i gdzie są najlepsze miejscówki do obserwacji? Jaka pora dnia i roku są najlepsze na takie działanie?

***

Na audycję z cyklu "Science zone" we wtorek (22.07) o 12.00 zaprasza Weronika Puszkar

pj


Czytaj także

Przyroda w mieście. Niezwykłe sąsiedztwo w miejskiej dżungli

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2023 11:48
Michał Książek w swojej książce "Atlas dziur i szczelin" napisał, że "w mieście chodzi o to, żeby się zmieścić". Na co dzień, w centrum miast, nie zdajemy sobie sprawy z bogatego sąsiedztwa, które nas otacza: to drzewa, owady, ptaki i zwierzęta.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kury rozwiązaniem problemu marnowania żywności?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2025 11:27
We francuskim Colmar, leżącym nieopodal Strasburga, od 2015 roku mieszkańcy mogą ubiegać się o darmowe kury. Mają one wspomóc walkę z marnowaniem żywności, ale również robić to, co potrafią najlepiej - czyli znosić jaja.
rozwiń zwiń