Seriale i filmy, które ogląda cała Ameryka

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 08:40
Czwórka poleca serial "Goście" i film fabularny "Temple Grandin".

Tym razem rekomendujemy Wam dwa zupełnie różniące się od siebie seriale, które właśnie miały swoją premierę na DVD.

/

"Goście" to jedna z najbardziej widowiskowych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Trzymający w napięciu remake kultowego serialu z lat 80., który ma na swoim koncie nominacje do Emmy oraz nagrody People’s Choice Award, debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films.

Potężne statki kosmiczne pojawiają się pewnego dnia nad dwudziestoma dziewięcioma największymi miastami na świecie. Na ich pokładzie do naszego świata przybywają kosmiczni goście. Jak zapewnia ich piękna i charyzmatyczna przywódczyni Anna (Morena Baccarin) kosmici mają pokojowe zamiary, a w zamian za możliwość skorzystania z ziemskich surowców gotowi są podzielić się z ludźmi swoją zaawansowaną technologią i wiedzą. Większość z Ziemian wita ich z radością, ale są i tacy, którzy wątpią w czyste intencje kosmicznych gości.

Agentka FBI Erica Evans (Elizabeth Mitchell) odkrywa, że przybysze już od kilkudziesięciu lat przebywają na Ziemi, gdzie obecnie kontrolują większość rządów, instytucji religijnych i potężnych korporacji. Ich przybycie jest jedynie ostatnią częścią wielkiego planu, którego celem jest podbój naszego świata.

Erica dołącza do ruchu oporu, który staje do nierównej walki z przeważającą siłą obcych. W wojnie o przyszłość świata wspiera ją Ryan (Morris Chestnut) – agent kosmitów, który po wielu latach przebywania w naszym świecie rozwinął w sobie ludzkie uczucie i teraz pragnie ocalić Ziemię przed zagładą.

Niestety, walka nie będzie łatwa. Kiedy dzięki technologii kosmitów zostaje wyleczonych wiele chorób, które przez tysiące lat zabijały ludzi, poparcie dla gości na świecie jest nieograniczone. Ich wielbicielem i zwolennikiem jest nawet syn Eryki – Tyler (Logan Huffman)...

W wydaniu na płytach DVD obok 12 odcinków cyklu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

•    NAJNOWSZE WIADOMOŚCI: ŚWIAT GOŚCI
Nowe spojrzenie na mitologię GOŚCI
•    AKTORSKA PODRÓŻ OD LUDZKIEJ POSTACI DO OBCEGO
Obsada opowiada o technikach, wyzwaniach i sukcesach podczas tworzenia klasycznej bajki dla nowego pokolenia
•    OBCY W LUDZKIEJ SKÓRZE: CHARAKTERYZACJA GOŚCI
Efekty specjalne w charakteryzacji - odkrywanie tajników
Komentarz producentów wykonawczych do odcinka 11, Realizacja planów
•    EFEKTY WIZUALNE W GOŚCIACH
Niesamowite efekty wizualne serii,  w którym zobaczymy fascynującą podróż do Studia Zolc

/

"Temple Grandin" to biograficzna opowieść o wyjątkowej, cierpiącej na autyzm kobiecie, która mimo choroby zdobywa wykształcenie i odnosi sukces w branży zdominowanej przez mężczyzn. To wyjątkowa historia o wytrwałości i cierpliwości, która została uhonorowana Złotym Globem i 7 nagrodami Emmy. Film również debiutuje w Polsce na DVD w ofercie Galapagos Films.

Temple Grandin (Claire Danes) urodziła się autyzmem, a lekarze nie dawali jej żadnych nadziei na normalne życie. Jej matka (Julia Ormond) nie chciała się jednak nie poddawać. Dzięki jej wytrwałości i cierpliwości w wieku czterech lat dziewczynka zaczęła wypowiadać pierwsze słowa, a za kilka kolejnych lat wraz z innymi dziećmi poszła do szkoły. Nie było jej łatwo, ale dzięki wsparciu matki i własnej wytrwałości, Temple – już jako nastolatka zdała egzaminy do college’u, a później – dzięki wyjątkowym osiągnięciom – zdecydowała się na kontynuowanie kariery naukowej.

Jako dziecko Temple Grandin wakacje spędzała na farmie wujostwa, w otoczeniu zwierząt, które pokochała i które nauczyła się rozumieć. Jako dorosła kobieta okazała się jednym z najlepszych w kraju ekspertów od zwierząt rzeźnych i specjalistką od projektowania urządzeń do ich humanitarnego uboju. Później zaangażowała się w działalność na rzecz propagowania wiedzy o autyzmie i napisała kilka książek, które trafiły na listy bestsellerów.

Dziś Temple Grandin jest jedną z najbarwniejszych postaci amerykańskiego świata naukowego i profesorem Stanowego Uniwersytetu w Kolorado. Historia jej życia to opowieść o tym, że nawet mimo choroby i przeciwności każdy jest w stanie spełnić swoje marzenia.

Film "Temple Grandin" na DVD zadebiutuje 30 września. Na płycie obok filmu nie zabraknie również wyjątkowych dodatków specjalnych.

• Jak powstawał film Temple Grandin

• Komentarz Dr Temple Grandin, reżysera Micka Jacksona i scenarzysty Christophera Mongera

Czwórka poleca oba wydawnictwa!

 

KaW/materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mocne Kino - KONKURS ZAKOŃCZONY

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 12:00
Filmy dla fanów mocnych wrażeń!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie hollywoodzkie gwiazdy w jednej filmowej kolekcji!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 05:00
Mocne Kino to nowa seria DVD, w której znajdzie się aż 14 tytułów dla wszystkich fanów filmowej sensacji, thrillerów, science fiction czy dobrego kina obyczajowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeśli nie my, to kto?"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 08:30
Zaproszenia na przedpremierowe pokazy filmu do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń